Tel: (212) 539 27 27 Email: info@bogazicitemelliseleri.com

BOĞAZİÇİ TEMEL LİSELERİ

Eğitim içerik detayları

Başlangıçlar Önem Taşır...

BOĞAZİÇİ TEMEL LİSELERİ’nde hiçbir hedef ulaşılamayacak uzaklıkta değildir.
Yeni eğitim konseptimizle tüm engelleri aşıyoruz.

SINIFLARIN OLUŞUMU

Boğaziçi Temel liselerinde kayıtlı tüm öğrencilere dersler başlamadan önce Sınıf Belirleme Sınavı (SBS) adı altında bir sınav uygulanır. Bu sınavın sonuçlarına göre bireysel birikimleri ve öğrenme hızları birbirine yakın olan öğrenciler belirlenerek aynı sınıfa yerleştirilir.
Her öğrenci kendisiyle aynı bilgi seviyesine sahip, tercihleri aynı alana ait arkadaşlarıyla homojen sınflarda eğitim görmeye başlar. Bu uygulama sonucu öğretmenler, sınıfın eksikliklerini en iyi şekilde gidermenin metotlarını o sınıfın özelliklerine göre belirler.
Sınıfların oluşumu bittiğinde öğrenme yetenekleri aynı olan öğrenciler toplam sayısına bakılmaksızın en fazla 18 kişilik dersliklerde eğitimlerine devam ederler.

ÖĞRETMEN KADROSU

BOĞAZİÇİ TEMEL LİSELERİ; her biri kendi branşına hakim, formasyonu olan, eğitimin öğrenciyle bire bir ilgilenerek gerçekleşebileceğini bilen seçilmiş öğretmenlerden oluşmaktadır. Her öğretmen, öğrencilerine ait gerekli bilgilere sahiptir. Onların hedef- lerini bilir ve bu hedeflere ulaşmada her zaman onlara yardımcı olur. Tüm öğretmenler eğitimin her aşamasında okulda bulunur. Tüm mesaisini öğrenci ve veli memnuniyetini düşünerek geçirir. Öğretmenin evi BOĞAZİÇİ TEMEL LİSESİ, çocukları ise öğrencileridir. Öğretmenler, öğrenmeyi öğretmekte üst düzey bilgilere sahiptir ve etkin çalıştırma metotlarını bire bir uygularlar. Öğrencilere verdiği tüm sorumlulukları bire bir kontrol ederler.

BİRE BİR ÖZEL DERSLER

Öğrenci başarısı BOĞAZİÇİ TEMEL LİSELERİ’nin en önemli hedefidir. Bu amaçla öğrencilerin sınavlarda koyduğu hedeflerin düzenli ve sıkı takipçisidir. Başarıyı artırıcı tüm önlemler alınır, başarısızlık sebepleri ortaya çıkarılır ve çözümler üretilir. Öğretmenle bire bir çalışma bu çözümlerden biri olduğunda, hiç vakit kaybetmeden öğrenci bire bir çalışmak istediği konuyla ilgili özel ders randevusunu alır ve programlı özel ders yapılır.

Bire bir özel ders öğrencilerin eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde sınavlara hazırlık yapmasını sağlar. Kurumumuz özel ders vermek suretiyle öğrencinin başarısını her noktada destekler. Bu çalışma öğrenciye özel ve 40 dakikalık periyotlar halinde verilmektedir.

DANIŞMANLIK

Her sınıfın bir danışman öğretmeni vardır. Danışman öğretmen o sınıfa ait tüm istatistikleri çıkarır, ders ders başarı grafiği hazırlar, devamsızlık takibi yapar, eksiklikleri belirler. Derslerin ne ölçüde kavrandığını kontrol eder, hedef ve ideallere uygun davranış şekilleri belirler ve tüm sorunların çözümünde bire bir destek olur. Danışman öğretmen velilerle devamlı iletişim halindedir.

ÖDEV KONTROL SİSTEMİ

Her ders için özel hazırlanmış ödev kitapçıkları ders öğretmeni tarafından öğrencilere yıllık ders işleme sırasına göre verilir. Bu kitapçıklar, ilgili öğretmenler tarafından sürekli kontrol edilir. Böylece konu ile ilgili eksiklikler tespit edilerek giderilmesi sağlanır.

SORU ÇÖZÜM SAATLERİ

Öğrencilerin çözmekte güçlük çektiği soruların öğretmenlerle birlikte çözülmesini sağlayan ders saatleridir. Bu çalışma öğrenciye özel ve 15’er dakikalık periyotlar halinde verilmektedir.

DERSLER

Tüm dersler alanlara göre profesyonel ölçülerle belirlenir. Dersler öğrencinin öğrenme yetenekleri ölçüsünde işlenir. Öğrenme tam anlamıyla gerçekleşmeden diğer konulara geçilmez.Tüm konular işlenerek öğrencinin bilgi eksiği olmadan sınavlara girmesi sağlanır.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ve REHBERLİK

Okulumuz, alanında etkili rehberlik uzmanlarıyla çalışır. Kayıt sonrası başlayan kesintisiz rehberlik hizmeti, öğrenciler hedeflerine ulaşana kadar sürer. Programlı rehberlik saatlerinde sınav sistemi en etkin şekliyle yaşatılarak öğretilir. Sınava hazırlık, hedef belirleme, düzenli ve programlı ders çalışma yöntemleri hakkında devamlı bilgi verilir. Öğrencilerle tek tek görüşülerek, onların sınav kaygı ve heyecanını yenmede yardımcı olunur.

Her ay belirlenen bir günde kariyer günleri düzenlenir. Öğrencilerin çeşitli meslek gruplarından kişilerle görüşmesi ve mesleklerle ilgili aydınlanması sağlanır. Özellikle 9. ve 10. sınıf öğrencilerine çeşitli testler uygulanarak öğrencinin doğru bölüm (eşit ağırlık, sayısal, sözel) seçmesine yardımcı olunur. Yıl içerisinde üniversite ve lise gezileri, yarışmalar, satranç kursu ve sportif karşılaşmalar, kır gezileri, kültürel etkinlikler, sanat sergileri, öğrenci anketleri, konserler, çevre kulübü etkinlikleri, çalışma tekniği seminerleri, sınav sistemi seminerleri, mesleki rehberlik, aile bilgilendirme seminerleri gibi tüm etkinlikleri hazırlamada aktif görev alır.

Göstermelik değil işlevsel olan rehberlik birimimiz, oluşabilecek her sorunu en etkin metotları kullanarak çözer.

EĞİTİME BAKIŞ AÇISI

Kurumumuzda eğitim sistemi tüm öğrencilerin ortak isteklerine göre şekillenmiştir. Öğrencinin bir okuldan beklediği bütün eğitim metotlarını bire bir uygular.

KAYNAKLAR

Sınava hazırlanan her öğrencinin bu hazırlık sürecinde işlenen konuları kavraması için bu konularla ilgili bol bol soru çözmesi gerekir. Bu nedenle okulumuz öğrencilere eğitim süreci içerisinde kullanması için Milli Eğitim Bakanlığı’na ait ders kitaplarına ilave olarak, konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları ve ödev kitapları gibi tüm kaynakları ücretsiz olarak verir. Verilen bu kaynakların tamamı ders öğretmenleri tarafından kontrol edilerek öğrencinin performansı değerlendirilir.

KONU ANLATIMLI KİTAPLAR

Öğrencinin konuları bir kaynaktan takip etmesini sağlayan öğretici kaynaklardır. İçinde yeni sınav sistemine göre hazırlanmış tüm bilgiler yer almaktadır.

SORU BANKALARI

“Çözülemeyecek soru yoktur.” felsefesini aşılayan ve farklı soru tiplerini bir arada barındıran, tamamı özgün yüzlerce sorunun bulunduğu öğretici kaynaklardır.

SINAVLAR

Tamamı öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış, yeni müfredata uygunluğu test edilmiş,YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı), LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı), PDS (Performans Değerlendirme Sınavı) ve SBS (Sınıf Belirleme Sınavı) denemeleridir.BOĞAZIÇI TEMEL LISELERI 'NİN EĞİTİM AVANTAJLARI!

Boğaziçi temel liselerinden eğitim almanın avantajlarını inceleyin...

BOĞAZİÇİ TEMEL LİSELERİ’nde Eğitim içeriklerini inceleyin..

Ön kayıt için acele edin, erken kayıt avantajlarından yararlanın..