2021 Okul Kantinleri Ne Zaman Açılacak?

Yeni eğitim öğretim döneminde okulların açılma tarihi araştırılıyor. MEB 2020-2021 eğitim takvimini açıkladı. Yeni takvime göre okullar 31 Ağustos’ta açılacak. MEB Bakanı Ziya Selçuk okulların durumuyla ilgili açıklama yaptı. Peki okullar ne zaman açılacak? 31 Ağustos’ta okula gitmek zorunlu mu?
MEB açıkladı! Okul kantinleriyle ilgili önemli karar. Son dakika haberi Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12’nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin 19 Ekim’den itibaren açılmasına karar verildi.
Yayınlanan takvime göre okullar 31 Ağustos tarihinde açılacak. DÖNEM 31 AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAK Genelgede 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında öğretmenlerin mesleki çalışmalarının 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacağı belirtilirken birinci dönemin 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayıp 22 Ocak 2021 Cuma günü sona ereceği ifade edildi.

Okul kantin ihaleleri ne zaman başlayacak?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Strateji Geliştirme Şubesi tarafından 09.12.2021 Perşembe ve 10.12.2021 Cuma günü gerçekleştirilecek olan 21 (yirmibir) adet okulun kantin ihalesi duyurularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Kantinler acik mi?

6 Eylül itibarıyla başlatılacak yüz yüze eğitim ile birlikte Türkiye genelindeki okul ve kurumlarda COVID-19 tedbirleri alınarak kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacak.

Kantin kiraları yarım mı?

Başkan Acar açıklamalarında şu cümlelere yer verdi; ‘Okullar, 6 Eylül 2021 tarihinden bu yana, okullar tam kapasite açık olmasına rağmen kantin kiraları yarım ödeniyor. Pandemi öncesindeki gibi tam kapasite açık olan okullarda neden birçok sorun göz ardı ediliyor?

You might be interested:  E-Okul Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Kantinde ne iş yapılır?

Kantin görevlisi; okul, hastane, çay bahçesi, fabrika ve diğer toplulukların bulunduğu alanlarda yiyecek, içecek ve çeşitli malzemelerin perakende satışını yapan kişidir. Bu gibi alanlarda yiyecek, içecek ve diğer malzemeleri müşterilerin isteği üzerine servis ederler.

Kantin ihaleleri kaç yıllıktır?

MADDE-9: Özel Hükümler: Sözleşme süresi ihale kararının işleticiye tebliğ tarihinden itibaren 12 aylık süreyi kapsar. Yıllık kira bedeli aylık kira bedelinin (9) dokuzla çarpılması sonucu bulunacak miktardır.

Okul kantini işletmek karlı mı?

Küçük sermayeyle iş yapmak isteyenler, girişimciler, işinden memnun olmayanlar, kendi işinin patronu olmak isteyenler… Aslına bakarsanız okul kantini işletmek isteyen herkes bu işten kazanç elde edebilir. Çünkü okul kantini işletmeciliği, kısa sürede kazanç sağlayan iş kollarından biridir.

6 Eylül de kantinler açık mı?

6 Eylül itibarıyla başlatılacak yüz yüze eğitim ile birlikte Türkiye genelindeki okul ve kurumlarda Kovid-19 tedbirleri alınarak kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacak.

Okullarda kantin var mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullar ile 8. ve 12’nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin açılmasına karar verdi. Türkiye’de okul kantini işleten binlerce esnaf, okulların açılmasıyla birlikte kantinlerin de açılacağını beklerken hayal kırıklığına uğramıştı.

Okul kantin kirası nasıl hesaplanır?

Kantin kira bedelinde de %90 oranında azalış yapıldıktan sonra elde edilen tutarın 2 ye bölünmesi ile güncel kantin kira bedeli elde ediliyor (Bu veriler uyarınca 13 Mart 2020 tarihinde geçerli olan kira bedelinin % 5’i).

Okul kantinleri kira ödeyecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda, koronavirüs salgını nedeniyle okulkantinlerinin aylık kiralarının eğitim öğretim faaliyetlerinin yapılmadığı günler düşülerek yatırılacağı belirtildi.

Okul kantini nasıl kiralanır?

Kantinin nasıl kiralanır konusunda Okul Aile Birliği Yönetmeliğinin 20.maddesinde düzenlemeler vardır. Okul Aile Birlikleri kantin ve benzeri yerleri öncelikle işletmecilere kiralama usulü ile işlettirir veya işletmecinin bulunmadığı durumlarda işletir.

You might be interested:  E Okul Alan Seçimi Ne Zaman Açıklanacak?

Okul kantininde neler satılır?

Eğitim kurumlarında satışı uygun olan gıda ve içecekler; meyveler, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar, kuru meyveler, kuru yemişler, taze sıkılmış meyve ve sebze suyu, içme sütü, yoğurt, ayran, günlük haşlanmış yumurta, zeytin, çeşnili ekmekler, tam buğday ekmeği, tam buğday unlu ekmek/tam buğday unlu lavaş,

Dershane kantininde neler satılır?

Satılabilir ürünler: Meyve, sebze, yoğurt, süt, ayran, tahıllı ekmek, su, çay, kahve, poaça ve simit.

Kantin ne kadar kazanıyor?

2021 Kantin Görevlisi Maaşları Kantin Görevlisi maaşı ortalama aylık 3.060 – TL’dir. En düşük Kantin Görevlisi maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 3.700 – TL’dir.