Atalay Filiz Hangi Okul Mezunu?

27 Mayıs’ta Fatma Kayıkçı’yı öldüren, 2013 yılında da Göktuğ Demirarslan ve Elena Radchikova cinayetini işleyen 30 yaşındaki Atalay Filiz, İzmir’li ve Galatasaray Lisesi mezunudur. Liseyi bitirdikten sonra 2006 yılında Fransa’ya giden Filiz, Paris’te beş yıllık biyoloji ve genetik yüksek lisans eğitiminin ardından Türkiye’ye döndü.

Atalay Filiz Hangi üniversite mezunu?

Eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlamıştır ve okulu 3. olarak bitirmiştir.Galatasaray Lisesi yıllığında arkadaşları Atalay’ın tuhaf ve normal olmayan hareketleri olduğunu yazmıştır. Cinayetleri işledikten sonra bir öğretmeni ‘Atalay çok akıllı bir çocuktu.

Atalay Filiz kaç cinayet işledi?

Son olarak 30 Mart 2021 tarihinde yayınlanan habere göre, İstanbul ve Ankara’da işlediği 3 cinayetten hüküm giyen Atalay Filiz’in ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan 35 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada Filiz’in akıl sağlığının tespiti için istenen rapor mahkemeye ulaştı.

Seri katil Atalay kaç kişiyi öldürdü?

İstanbul ve Ankara’da üç cinayet işleyen seri katil Atalay Filiz’in yargılandığı bir davada daha karar çıktı. Filiz, Ankara’da 2013 yılında arkadaşı Göktuğ Demirarslan ve sevgilisi Elena Radchikova’yı, İstanbul’da ise Mayıs 2016’da öğretmen Fatma Kayıkçı’yı öldürmüştü.

Fatma Kayıkçı nasıl öldü?

Kararda, Ankara’da işlediği cinayetler nedeni ile İstanbul’a kaçan Atalay Filiz’in, gerçek kimliğini öğrendiğinden kuşkulandığı Fatma Kayıkçı’yı tasarlayarak öldürdüğü, Kayıkçı’nın vücudunda 32 bıçak darbesinin tespit edildiği, bu darbelerden 8’inin de öldürücü nitelikte olduğu belirtildi.

You might be interested:  Okul Nakil Nasıl Alınır?

Atalay Filiz hapisten çıktı mı?

Tuzla’da öğretmen Fatma Kayıkci cinayetine ilişkin ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapsi istenen Atalay Filiz hakim karşısına çıktı.

Atalay Filiz Kimdir Kaç Yaşında?

Atalay Filiz (d. 2 Haziran 1986; Bandırma, Balıkesir) Türk katil zanlısıdır. 2013 ve 2016 yıllarında en az üç cinayetten sorumlu tutulan Filiz için seri katil yakıştırması da yapılmıştır. Üç yıl boyunca kaçak olarak yaşamış ve 12 Haziran 2016’da İzmir’in Menderes ilçesinde yakalanmıştır.

Atalay Filiz neden öldürdü?

Filiz, Ankara’da Göktuğ Demirarslan ve onun kız arkadaşını, sevgilisi Olga’nın kaybolmasıyla ilgili kendisini sorumlu tuttukları için öldürdüğünü söyledi. Atalay Filiz, sevgilisinin Paris’te ortadan kaybolmasıyla bir ilgisinin bulunmadığını ifadesinde belirtti.

Göktuğ Demirarslan nasıl oldu?

Atalay Filiz’in Ankara’da Göktuğ Demirarslan ve kız arkadaşı Elena Radchikova’yı ‘tasarlayarak öldürdüğü’ gerekçesiyle 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmedildi.

Atalay Filiz kaç yıl aldı?

İstanbul’da öğretmen Fatma Kayıkçı, Ankara’da da Göktuğ Demiraslan ve sevgilisini öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Atalay Filiz, ‘Resmi belgede sahtecilik’ suçundan yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Çivici katili Süleyman Aktaş öldü mü?

31 bin 500 volt elektrik akımına maruz kaldıktan sonra akli dengesini kaybeden, önce bir başkomiseri, ardından da başlarına çivi çakarak 3 kişiyi öldüren Süleyman Aktaş, halen Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde cezasını çekmeye devam ediyor.