E Okul 8383 Nasıl Iptal Edilir?

8383 üye olmak için öğrenci TC kimlik numarasını yazıp 8383′ e gönderilmesi yeterli. 8383 ile ilgili destek almak için YARDIM yazıp 8383’ e mesaj atılması yeterli. 8383 servisine üyelik iptali için telefonun kısa mesaj bölümüne IPTAL yazıp 8383’ e gönderilip onay bilgi mesajı geldiğinde iptal edilecektir.
MEB e-okul 8383 iptal etme nasıl yapılır? 8383 Abonelik ve üyeliğini iptal etme işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda öğrencisi bulunan velilere mesaj gelmeye başladı. Velilere gelen mesajda, velilerin öğrencinin durumunu öğrenmek için 8383’e kısa mesaj gönderilmesi istendi.

8383 SMS nasıl iptal edilir?

Servise üye olan ya da üye olmayan tüm kullanıcıların yapacakları her bir sorgulama için 1 TL ücretlendirme yapılır. Ücretlere tüm vergiler dahildir. Servis üyeliğinizi iptal etmek için IPTAL yazıp 8383’e gönderebilirsiniz. Servis ile ilgili yardım almak için YARDIM yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

8383 aboneliği nasıl iptal edilir?

IPTAL yazıp 8383’e göndererek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Okula gitmeyince veliye mesaj gider mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, ‘8383 Mobil Bilgi Servisi’ kurdu. Sistemle resmi ve özel okullardaki öğrencilerin e-okul sistemine girilen devamsızlık, sınav tarihleri, sınav sonuçları, karne notları, diploma notu, nakil ve okul kaydıyla ilgili veriler, kısa süre içinde mesajla velilere bildirilecek.

You might be interested:  Okul Harcı Yatırmazsak Ne Olur?

E okul SMS bilgilendirme ücretli mi?

MEB Mobil Bilgi Servisi üyelerinden ve MEB Mobil Bilgi Servisi Sorgulama servisi kullanıcılarından MEB tarafından gönderilen bilgilendirme mesajlari için servis ücreti dışında herhangi bir ücret alınmamaktadır.

8383 SMS ne demek?

MEB Mobil Bilgi Servisi’ne hangi kanallardan üye olabilirim? MEB Mobil Bilgi Servisi’ne SMS yoluyla üye olabilirsiniz. Üye olmak için cep telefonunuzdan, eğitim bilgilerini almak istediğiniz öğrencinin, TC Kimlik Numarasını yazarak 8383’e göndermeniz yeterlidir.

SMS Bilgilendirme ne demek?

Velilerin öğrencilerini mobil cihazların servis sağlayıcıları sayesinde anlık mesaj talepleri ile bilgi toplama ve görüntüleme sistemi olarak ifade edilmektedir. Artık veliler öğrencilerinin durumlarını SMS ile de rahatça takip edebilecekler.

8383 ücreti ne kadar?

Servisle ilgili bilgi alabilmek için YARDIM yazıp 8383’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. MEB Mobil Bilgi Servisine abonelik vergiler dahil aylık 2,5 TL’dir. Sorgulama komutlarını kullanarak yapılacak sorgulamalarda 8383 kısa numarasına gönderilen her SMS vergiler dahil 1 TL olarak ücretlendirilir.

8383 nedir Vodafone?

MEB Mobil Bilgi Servisi aboneliğinizi iptal etmek için IPTAL yazıp 8383’e gönderin. Servis ücretlendirmesi nasıl yapılır? MEB Mobil Bilgi Servisi kapsamında abonelik vergiler dahil aylık 2.5 TL ile, her bir başarılı sorgulama vergiler dahil 1 TL ile ücretlendirilir.

8383 e mesaj ne zaman gelir?

Öğrencilerin ders notlarından devamsızlıklarına kadar birçok bilgi, velilere kısa mesajla gönderilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nca kurulan ”8383 Mobil Bilgi Servisi’ne isteyen veli kayıt yaptıracak, bilgiler bu velilerin cep telefonlarına gelecek.

Devamsızlık mesajı ne zaman gelir?

Milli Eğitim Bakanlığı, isteyen velilere öğrencilerin devamsızlık, sınav tarihi ve not gibi bilgilerini kısa mesajla iletecek. Devamsızlık bilgisi en geç bir saat içinde, ders notları ise en fazla üç saat içinde cep telefonuna gelecek.

You might be interested:  Bir Okul Otobüsüne Ne Kadar Golf Topu Sığar?

Okuldan gelen mesajları nasıl engelleyebilirim?

Engellemek istediğiniz bir numara, kurum, marka tarafından gönderilen SMS’i açın. Bilgi simgesine dokunun. Bilgi ekranını aşağıya doğru kaydırın ve bu arayanı engelle yazısına dokunun. Ayarlar > Mesajlar seçeneğini takip edin ve ardından bilinmeyenleri filtrele seçeneğini işaretleyin.

Numarasız gelen mesajlar nasıl engellenir?

bu tür durumlarda mesajın sonunda yazan b ile başlayan kodu kullanıyoruz. mesajlar > ayarlar > mesajları engelle > ifadeyi engelle > mesajın sonunda yazan b ile başlayan kodu yazıp ekliyoruz.

Meb e nasıl mesaj atılır?

Milli Eğitim Bakanlığı e-posta adresi; kurumsal kullanıcıları için @meb.gov.tr iken; okul kullanıcıları için @meb.k12.tr şeklindedir. MEB iletişim kanalları konuya ve birime göre farklılık göstermektedir.

E-okul not ortalamasına nasıl bakılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan ‘Not Bilgisi’ seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Meb nasıl giriş yapılır?

E-Okul VBS’ye giriş yapmak için ilk önce “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor.