E Okul Alan Seçimi Ne Zaman Açıklanacak?

Alan seçimlerinin e-Okul üzerinden ne zaman açıklanacağını merak eden pek çok öğrenci ve ailesi de araştırmalarına hız verdi. İşte, konuya dair ayrıntılar Yerleştirme sonuçları e-Okul Sisteminden 2 Ekim 2020 tarihinde ilan edilecek.

Sözel ve Sayısal ne zaman seçilir?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni düzenlemesi ile beraber alan tercihleri artık 9. sınıfta gerçekleştiriliyor. Eski dönemlerde ise 10. sınıfta yapılan alan tercihleri, artık 9. sınıf bitmesi ile beraber aylarında gerçekleşmektedir.

10 sınıf alan seçimi 2022 ne zaman?

9. ve 10. Sınıf öğrencilerimiz 7-18 Haziran 2021 tarihleri arasında alanlarına ait istedikleri dalları tercih edeceklerdir. Öğrencilerimiz bu işlemler için aşağıda bulunan Dal Seçim Formunu-EK-2 ‘yi doldurduktan sonra Okul İdaresine teslim ederek veya okula gelip EK-2 Formu okulda doldurarak dal seçimi yapacaklardır.

Bölüm sonuçları nereden bakılır?

Lise alan ve dal seçim sonuçları 26 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak. Öğrenciler e-Okul sistemi üzerinden sonuçlarını öğrenebilecek. Öte yandan geçtiğimiz yıl alan seçimleri Eylül ayında yapılmış, yerleştirme sonuçları da e-Okul Sisteminden 2 Ekim 2020 tarihinde açıklanmıştı.

Alan seçimi ne zamana kadar?

İLİŞKİLİ HABERLER. Lise 9. sınıf öğrencileri, alan seçimlerini 18-23 Eylül tarihleri arasında tamamlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, alana yerleştirme sonuçları 26 Eylül 2021 tarihinde e-Okul sistemi üzerinden açıklandı.

You might be interested:  Saal Hangi Okul?

Lisede sayısal sözel seçimi kaçıncı sınıfta 2021?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni düzenlemesine göre, Anadolu meslek liselerinde daha önce 10’uncu sınıfta yapılan alan ve dal seçimleri artık rehberlik hizmetlerinin ardından 9’uncu sınıflarda yapılacak.

10 sınıf alan seçimi neye göre yapılır?

Alan seçimi yaparken seçeceğiniz alanın bilgi düzeyiniz, ilgileriniz, başarılı olduğunuz dersler, yetenekleriniz ve yetkinliklerinizle örtüşen bir alan olması oldukça önemli. Örneğin; Edebiyat, Tarih Coğrafya derslerinde başarılı olan ve bu derslere çalışmaktan daha çok keyif alan bir öğrencimiz olsun.

Lisede alan seçimi kaçıncı sınıfta 2022?

Yeni yönetmeliğe göre lisedeki alan seçimi 10. sınıf yerine 9. sınıfta yapılmaya başlandı. Lise 9. sınıf öğrencileri alan seçimlerini Eylül’ün 18-23 tarihleri arasında tamamlandı.

2021 2022 alan secimi ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, alana yerleştirme sonuçları 26 Eylül 2021 tarihinde e-Okul sistemi üzerinden açıklanacak. Öğrenciler e-Okul öğrenci girişi ile sisteme giriş yaptıktan sonra meslek lisesi alan seçim ve dal sonuçlarını öğrenebilecek.

Lisede alan seçimi nasıl yapılır?

 1. Lisede alan seçimi ve dikkat edilmesi gereken 5 madde.
 2. Doğru bir alan seçimi için önce kendinizi tanıyın.
 3. İyi bir araştırma dönemi geçirin.
 4. Popüler olanı değil kendimize uygun olanı seçebilmeliyiz.
 5. Ön yargılarla değil hedeflerle karar vermeliyiz.
 6. Unutmayın; son karar sizin!

Alan seçimi sonuçları 2021 Nereden bakılır?

2020-2021 eğitim-öğretim yılı alan yerleştirme sonuçlarını E-okul üzerinde öğrencilerimiz kendi kullanıcı şifreleriyle öğrenebilirler.

Meslek lisesi hangi bölüm daha iyi?

Ülkemizde öğrenciler liselere giriş sınavlarına hazırlanıyor ve en iyi liselere girmek için birbiriyle yarışıyor. Burada amaç daha çok Anadolu ve Fen liseleri olarak görülüyor.

Hemşirelik

 • Kuyumculuk Teknolojisi.
 • Ortopedik Protez ve Ortez.
 • Büro Yönetimi.
 • Acil Sağlık Hizmetleri.
 • Makine Teknolojisi.
 • You might be interested:  Lgs Okul Seçimi Nasıl Yapılır?

  Alan nasıl öğrenilir?

  – Dairenin alanı, r yarı çaplı bir daire de π çarpı r2 olarak bulunur. A= π x r2 şeklinde hesaplanır. – Dikdörtgenin alanı, kısa kenarla uzun kenarın çarpılması ile bulunur.

  11 sınıfta alan değişikliği yapılabilir mi?

  Milli Eğitim Bakanlığı, liselerin 11. sınıflarından bir üst sınıfa geçen öğrencilere alan değişikliği hakkı tanıdı. Alınan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sadettin Sabaz, Bakan adına bir genelge yayımladı.

  Alan seçtikten sonra sınıflar ayrılıyor mu?

  Bazı okullarda idare her yıl sınıfları değiştiriyor. Onun dışında Anadolu liselerinde 11.sınıfta alan seçimi yüzünden mecburen değişiyor.

  Lisede bölüm değiştirme var mı?

  Üç yıllık liselerde 10’uncu sınıfa, dört yıllık genel lise türü okullarda 11’nci sınıfa geçip birden fazla alana yönelme şartını taşıyan ve bir alana yönelmiş bulunan öğrenci, istemesi durumunda ders yılının başlamasını izleyen bir ay içinde şartlarını taşıdığı diğer bir alana geçebilir.