E Okul Alan Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, alana yerleştirme sonuçları 26 Eylül 2021 tarihinde e-Okul sistemi üzerinden açıklanacak. Öğrenciler e-Okul öğrenci girişi ile sisteme giriş yaptıktan sonra meslek lisesi alan seçim ve dal sonuçlarını öğrenebilecek. ALAN SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN
E-OKUL ALAN SEÇİM SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR? Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, alana yerleştirme sonuçları e-Okul sistemi üzerinden belirtildi. Öğrenciler e-Okul öğrenci girişi ile sisteme giriş yaptıktan daha sonra meslek lisesi alan seçim ve kol sonuçlarını öğrenebilecek.

Hangi bölüm çıktığını nasıl öğrenebilirim?

Lise alan seçim sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr/ adresi üzerinden açıklanacak. Öğrenciler e-Okul bilgileri ile giriş yaparak sonuçları öğrenebilecek.

Alan nasıl öğrenilir?

– Dairenin alanı, r yarı çaplı bir daire de π çarpı r2 olarak bulunur. A= π x r2 şeklinde hesaplanır. – Dikdörtgenin alanı, kısa kenarla uzun kenarın çarpılması ile bulunur.

Alan tercih sonuçları nereden bakılıyor?

Lise alan ve dal seçim sonuçları 26 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak. Öğrenciler e-Okul sistemi üzerinden sonuçlarını öğrenebilecek. Öte yandan geçtiğimiz yıl alan seçimleri Eylül ayında yapılmış, yerleştirme sonuçları da e-Okul Sisteminden 2 Ekim 2020 tarihinde açıklanmıştı.

Lisede alan seçimi nasıl yapılır?

 1. Lisede alan seçimi ve dikkat edilmesi gereken 5 madde.
 2. Doğru bir alan seçimi için önce kendinizi tanıyın.
 3. İyi bir araştırma dönemi geçirin.
 4. Popüler olanı değil kendimize uygun olanı seçebilmeliyiz.
 5. Ön yargılarla değil hedeflerle karar vermeliyiz.
 6. Unutmayın; son karar sizin!
You might be interested:  Okul Kayıtlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Alan sonuçlarına nereden bakılır 2021?

2020-2021 eğitim-öğretim yılı alan yerleştirme sonuçlarını E-okul üzerinde öğrencilerimiz kendi kullanıcı şifreleriyle öğrenebilirler.

Meslek lisesi hangi bölümler var?

İçindekiler: gizle

 • 1.1 Bilişim Teknolojileri.
 • 1.2 Elektrik Elektronik Teknolojisi.
 • 1.3 Denizcilik.
 • 1.4 Uçak Bakım.
 • 1.5 Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri.
 • 1.6 Hemşirelik.
 • 9 sınıf alan seçimi 2021 ne zaman?

  DAL SEÇİMİ NASIL YAPILACAK? 9. ve 10. Sınıf öğrencilerimiz 7-18 Haziran 2021 tarihleri arasında alanlarına ait istedikleri dalları tercih edeceklerdir.

  Lisede alan seçimi kaçıncı sınıfta 2022?

  Yeni yönetmeliğe göre lisedeki alan seçimi 10. sınıf yerine 9. sınıfta yapılmaya başlandı. Lise 9. sınıf öğrencileri alan seçimlerini Eylül’ün 18-23 tarihleri arasında tamamlandı.

  10 sınıf alan seçimi ne zaman yapılır?

  Lise alan ve dal seçimleri, değişen yönetmelikle birlikte 10. sınıfta değil, 9. sınıfın başında gerçekleştirilmeye başlandı. 18-23 Eylül tarihleri arasında tamamlanan lise alan ve dal seçim sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 26 Eylül 2021 tarihinde e-okul üzerinden açıklandı.

  9 sınıf alan tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2020?

  Boş kontenjan kalması halinde diğer okullardan alan tercihi yapan öğrenciler de OBP ye göre merkezi sistem ile yerleştirilecektir. Yerleştirme sonuçları e-Okul Sisteminden 2 Ekim 2020 tarihinde ilan edilecektir.

  Alan seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

  Alan seçimi yaparken seçeceğiniz alanın bilgi düzeyiniz, ilgileriniz, başarılı olduğunuz dersler, yetenekleriniz ve yetkinliklerinizle örtüşen bir alan olması oldukça önemli. Örneğin; Edebiyat, Tarih Coğrafya derslerinde başarılı olan ve bu derslere çalışmaktan daha çok keyif alan bir öğrencimiz olsun.

  Lisede Neden bölüm seçilir?

  Lisede alan seçiminin önemli yanı şüphesiz gelecek adına yapılacak meslektir. Öğrenciler hangi alanda üniversite okumak ve kendini geliştirmek istiyorsa, buna bağlı olarak alan seçimini lisede yapar. Bu bağlamda öğrencinin ilgi alanı ve yeteneği ile beraber buna bağlı olarak seçim gerçekleştirir.

  You might be interested:  Sdmtal Hangi Okul Izmir?

  10 sınıf alan seçimi nedir?

  İkinci dönem başında öğrencilerden alan seçimi yapılması isteniyor Fen bilimleri ( sayısal), Türkçe Matematik, Sosyal bilimler, Yabancı Dil, öğrenci bu bölümlerden birisini seçip bundan sonra bu başlık altındaki dersleri daha çok görecek.