E Okul Bölüm Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Yazılı sonuçlarını merak edenler e-Okul giriş ekranı üzerinden giriş yaparak yazılı sonuçlarını öğrenebiliyorlar. Ayrıca öğrenci velileri de e-Okul VBS giriş sistemi ile çocuklarının eğitim durumunu öğrenebilirler. Peki, e-Okul giriş nasıl yapılır? İşte ayrıntılı anlatım

Hangi bölümde olduğumu nasıl öğrenebilirim?

Lise alan seçim sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr/ adresi üzerinden açıklanacak. Öğrenciler e-Okul bilgileri ile giriş yaparak sonuçları öğrenebilecek.

9 sınıf Bölüm sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, alana yerleştirme sonuçları 26 Eylül 2021 tarihinde e-Okul sistemi üzerinden açıklanacak.

Lise bölümleri nasıl öğrenebilirim?

LİSE ALAN SEÇİMİ SONUÇLARINA NEREDEN BAKILIR? Anadolu Meslek Lisesi, alan seçimi yerleştirme sonuçları e-Okul üzerinden öğrenilebiliyor. Yerleştirme sonuçlarınızı e-Okul üzerinden T.C kimlik numaranız ve şifreleriniz ile sorgulayabilirsiniz.

Alan nasıl öğrenilir?

– Dairenin alanı, r yarı çaplı bir daire de π çarpı r2 olarak bulunur. A= π x r2 şeklinde hesaplanır. – Dikdörtgenin alanı, kısa kenarla uzun kenarın çarpılması ile bulunur.

e-Okul Alan seçimi sonuçları 2021 nereden öğrenilir?

2020-2021 eğitim-öğretim yılı alan yerleştirme sonuçlarını E-okul üzerinde öğrencilerimiz kendi kullanıcı şifreleriyle öğrenebilirler.

Lisede alan seçimi nasıl yapılır?

 1. Lisede alan seçimi ve dikkat edilmesi gereken 5 madde.
 2. Doğru bir alan seçimi için önce kendinizi tanıyın.
 3. İyi bir araştırma dönemi geçirin.
 4. Popüler olanı değil kendimize uygun olanı seçebilmeliyiz.
 5. Ön yargılarla değil hedeflerle karar vermeliyiz.
 6. Unutmayın; son karar sizin!
You might be interested:  Almanya'Da Okul Sistemi Nasıl?

9 sınıf alan seçimi 2021 ne zaman?

9. ve 10. Sınıf öğrencilerimiz 7-18 Haziran 2021 tarihleri arasında alanlarına ait istedikleri dalları tercih edeceklerdir. Öğrencilerimiz bu işlemler için aşağıda bulunan Dal Seçim Formunu-EK-2 ‘yi doldurduktan sonra Okul İdaresine teslim ederek veya okula gelip EK-2 Formu okulda doldurarak dal seçimi yapacaklardır.

Lisede alan ne zaman seçilir 2022?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni düzenlemesi ile beraber alan tercihleri artık 9. sınıfta gerçekleştiriliyor. Eski dönemlerde ise 10. sınıfta yapılan alan tercihleri, artık 9. sınıf bitmesi ile beraber aylarında gerçekleşmektedir.

Lise bölüm seçimi ne zaman 2022?

Liselerdeki yönetmeliğin değişmesinin ardından alan seçimleri artık 10. sınıfta değil 9. sınıfta yapılmaya başlandı. Bu yılda lise öğrencileri alan seçimlerini 18-23 Eylül tarihleri arasında tamamlandı.

Lise hangi bölümler var?

 • NEDEN MESLEK LİSESİ?
 • MESLEK LİSESİ BÖLÜMLERİ
 • ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ – Acil Tıp Teknisyenliği.
 • ADALET. – İnfaz ve Koruma. – Zabıt Kâtipliği.
 • AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ – Çevre Hizmetleri.
 • ANESTEZİ VE REANİMASYON. – Anestezi Teknisyenliği.
 • BAHÇECİLİK. – Çiçek Düzenleme.
 • BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ – Ağ İşletmenliği.
 • Lisede hangi alanlar var?

  Anadolu Lisesi mezunları; Sayısal alanından ( Tıp, Eczacılık, Mühendislik vb.), Eşit Ağırlık alanından (Hukuk, İşletme, Psikoloji vb.), Sözel alanından (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, Tarih vb.), Yabancı dil alanından (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) birçok bölüme yerleşmektedir.

  Meslek lisesi hangi bölümler var?

  İçindekiler: gizle

 • 1.1 Bilişim Teknolojileri.
 • 1.2 Elektrik Elektronik Teknolojisi.
 • 1.3 Denizcilik.
 • 1.4 Uçak Bakım.
 • 1.5 Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri.
 • 1.6 Hemşirelik.
 • 10 sınıf alan seçimi ne zaman yapılır?

  Lise alan ve dal seçimleri, değişen yönetmelikle birlikte 10. sınıfta değil, 9. sınıfın başında gerçekleştirilmeye başlandı. 18-23 Eylül tarihleri arasında tamamlanan lise alan ve dal seçim sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 26 Eylül 2021 tarihinde e-okul üzerinden açıklandı.

  You might be interested:  Okul Müdürüne Ne Hediye Alınır?

  E okulda alan değişikliği nasıl yapılır?

  Kıymetli Velilerimiz; Okul değişikliği veya Alan değişikliği için okula gitmek zorunda kalmadan e-devlet üzerinden başvuru yapıp nakil talebinde bulunabilirsiniz. Nakil başvuruları, E-Devlet kapısına https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir üzerinden giriş yaparak E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’ne kayıt edilecek.

  Alan seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Alana yerleştirme sonuçları e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminden 17 Temmuz 2020 tarihinde ilan edilecektir.