E Okul Seçmeli Ders Işlemleri Nasıl Yapılır?

Okul idarecilerin e-Okul’dan seçmeli ders tercihi yapmaları için şifreleriyle sisteme giriş yapması ardından kurum işlemleri bölümüne gelmeleri gerekiyor. Şu adımlar takip edilmeli: * Kurum İşlemleri > Ders İşlemleri > Seçmeli Dersler bölümünden okul bazında seçilen tüm seçmeli dersler seçili hale getirilip kaydedilir.

Seçmeli dersler nereden giriliyor?

Adımlar şöyle: Kurum İşlemleri- Ders İşlemleri- Seçmeli Dersler- bölümünden okul bazında seçilen tüm seçmeli dersler seçili hale getirilip kaydediliyor. Öğrenci Seçmeli Ders Belirleme – bölümünden sınıf seçilir- alttan o sınıf için seçilen ders seçilerek listeleme yapılır.

Seçmeli dersleri e okula kim işler?

Bu ekranda kayıt yetkisi okul müdürlüklerindedir. kararına göre okulda okutulacak seçmeli dersler bu ekrandan seçilir. Buradan seçilen dersler sınıf düzeyine göre öğrenci seçmeli dersler ekranında görünmektedir. Bu ekranda kayıt yetkisi okul müdürlüklerindedir.

Seçmeli dersler neye göre belirlenir?

Grup oluşturulamadığı için açılamayan dersler okul yönetimince ilan edilir. Bu dersleri seçen öğrenciler tercihleri doğrultusunda açılan seçmeli derslere yönlendirilir. Süresi içerisinde ders seçimi yapmayan öğrencilerin dersleri okul yönetimince belirlenir.

Öğrenci seçmeli dersi nasıl değiştirebilirim?

Hocam seçmeli dersleri değiştirmeniz mümkün değil. Bütün işlemleride yapsanız olmuyor. Çünkü belli bir süreden sonra E-Okulun ildeki yöneticisi sistemde değişiklik kaydet ve sil butonlarını kapatıyor.

You might be interested:  E Okul Ne Zaman Açılacak 2020?

Seçmeli derslerde not verilecek mi?

– Seçmeli dersler dâhil bütün derslerden sadece bir sınav notu karneye yansıtılacak. – Sınavlar okul ortamında ve yüz yüze yapılacak.

Seçmeli ders dilekçesi ne zaman verilir?

7. Sınıf öğrencileri 8. Sınıfta okuyacakları seçmeli dersler için form ve dilekçe dolduracaklardır. Yukarıda belirtilen yolların herhangi biri ile 15.01.2021 Cuma gününe kadar ders seçimini okulumuza iletilebilir. Bu tarihe kadar tercihte bulunmayan öğrenciler okul idaresi ile birebir iletişime geçmelidir.

Üniversite Seçmeli dersler ne işe yarar?

Üniversite Seçmeli Dersleri (Alan Dışı Seçmeli Dersler), öğrenci hangi yıl girişli olursa olsun (2) ulusal kredi ve (3) AKTS sağlar ancak öğrenci dersi alıp başarısız olursa yine aynı gruptan ve aynı modülden ders seçmek suretiyle derslerini tamamlamak zorundadır.

Seçmeli dersten sorumlu kalınır mı?

Peki seçmeli ders zayıf olursa ne olur? Öğrenci sınıfı geçer; fakat takdir / teşekkür gibi herhangi bir belge alamaz.

Seçmeli dersler ne işe yarıyor?

seçmeli dersler

Birtakım dersler arasında alınıp alınmaması öğrencinin isteğine ve seçimine bırakılmış olan dersler, bk. temel dersler, zorunlu dersler.

Seçmeli derslerde en az kaç öğrenci olmalı?

Seçmeli dersler

* Seçmeli ders en az 10 öğrencinin talebi doğrultusunda öğretime açılır. Ders yılı içerisinde öğrenci sayısı azalsa bile o dersin okutulmasına devam edilir. Ortak derslerde ise sınıf bütünlüğü esastır. Özel öğretim kurumlarında bu şartlar aranmaz.

5 sınıfta kaç tane seçmeli ders seçilebilir?

Beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri (20 ders saati) ile en az dört (4) ders saatlik seçmeli dersi tamamlamak kaydıyla, imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı olarak onsekiz (18) ders saatine kadar yabancı dil dersi öğretimi yapılabilir.

You might be interested:  E Okul Anasınıfı Kayıt Nasıl Yapılır?

Seçmeli dersleri almak zorunlu mu?

seçmek zorunda mıyım? Evet, her dönem kayıt yeniledikten sonra sistemde ortak dersler kalmayıncaya kadar ve ortak veya seçmeli derslerden almanız gereken kredileri tamamlayıncaya kadar ders seçimi yapmak zorundasınız. Ders seçimi yapmaz iseniz sınavlara giremezsiniz.

Seçmeli ders değiştirilebilir mi?

Alınmış olan seçmeli dersler ders kayıtlarını takip eden ilk iki hafta içerisinde danışman nezaretinde bırakabilirler. Ancak bu süre içerisinde değiştirilemeyen seçmeli dersler zorunlu ders gibi işlem gördüğünden değiştirilemez.

Okul seçmeli dersleri ne zaman?

Bakanlık da gelen talepler üzerine tercih sürecini 7 Şubat tarihine kadar uzattı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: ‘Öğrencilerin okullarda açılmasını istedikleri seçmeli dersler için yarın sona erecek tercih süreci, 7 Şubat saat 17.00’ye kadar uzatıldı.