Etwinning Okul Kaydı Nasıl Yapılır?

1- https://www.etwinning.net sitesine giriş yapılır. 2- Kaydol seçeneği seçilir ve ilgili yerler doldurulur. Sonra verdiğiniz mail adresine gidilir ve gelen link onaylanır. Tekrar E – Twinning portalına giriş yapılarak okul bilgileri doldurulur. Böylece kayıt tamamlanmış olur.
eTwinning ön kayıt sayfasına hoş geldiniz. Lütfen okulunuz ve kendiniz hakkındaki aşağıda bulunan bilgileri doldurunuz. Sistemde e-posta adresinizin doğrulanması için size bir e-posta gönderilecektir. Ön kaydınızı onayladıktan sonra kayıt işleminin ikinci bölümünü gerçekleştirebileceksiniz.

eTwinning okul başvurusu nasıl yapılır?

Okul yönetmeliklerinde İnternet Güvenliği konusunun ve eTwinning’in yer aldığıyla ile ilgili gerekli belgeleri ve bağlantıları yükleyin. Okul mevzuatına uygun olarak imzalanmış olan başvuruyu yükleyin ve son başvuru tarihinden önce formu gönderin. Yapılan başvuru, Ulusal Destek Kuruluşları tarafından incelenir.

eTwinning de okul nasıl değiştirilir?

Okul değiştirdim ve profilimi yeni okuluma aktarmak istiyorum. Okul değiştrirseniz, önce profilinizden okulunuzu devre dışı bırakabilir ve daha sonra eTwinning Live’de yer alan “Okul ekle” üzerine tıklayarak yeni bir okul bağlantısı oluşturabilirsiniz.

eTwinning şifresi nasıl alınır?

Oturum bilgilerinizi oturum açma kutusundaki “Parolamı unuttum”a tıklayarak alabilirsiniz. Parolanızı unutmuş gibi aynı prosedürü takip edin.

eTwinning proje Kayıt Belgesi nasıl alınır?

Adım 1: Öncelikle ETwinning sertifikası almak için http://etwinningonline. eba.gov.tr/ adresine kayıt yapmanız gerekir. Kayıt işlemi için ”Register” yazan yere tıklamanız gerekir. Adım 2: Girdiğiniz sayfada kullanıcı ismi, mail adresi ve şifre yazan yerleri doldurup kayıt olun.

You might be interested:  E Okul Karne 2021 Nasıl Alınır?

eTwinning okul başvurusu ne zaman?

1. Ulusal Kalite Etiketi ve 2022 eTwinning Türkiye Özel Ödülleri için son başvuru tarihi 10.05.2022 Salı günü saat 23:59’dur. Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular 2023 değerlendirme sürecine dâhil edilecektir. Ulusal Kalite Etiketi sonuçları 2022 Eylül ayının ilk haftası açıklanmaya başlanacaktır.

eTwinning proje başvuru aşamaları nelerdir?

Başvuru nasıl yapılır?

 • eTwinning Live’de oturum açın.
 • Projeler bölümüne gidin.
 • Projenizi bulun ve Bir Kalite Etiketi için Başvurun üzerine tıklayın.
 • Gerekli tüm bilgilerle kutucukların tamamını doldurun ve çalışmalarınızla ilgili bulguları sunun.
 • Twinspacede öğrenciler ne yapabilir?

  TwinSpace iletişim ve işbirliği için birçok araç sunmaktadır, bunların arasında 24 açık olan bir sohbet odası (öğrencileriniz güvenli bir çevrimiçi ortamda ortakları ile sohbet edebilirler) bir e-posta kutusu, forumlar ve takvim yer almaktadır.

  eTwinning de kaç ortak olmalı?

  eTwinning projelerine kimler katılabilir? Bir eTwinning projesi iki ya da üç öğretmen, bir grup zümre öğretmeni, kütüphaneciler, okul yöneticileri ve tüm Avrupa’daki öğrenciler tarafından yürütülebilir. İşbirliği, BİT araçlarının kullanımı ile aynı alan içerisinde veya farklı alanlarda olabilir.

  eTwinning Webinara nasıl girilir?

  Nasıl katılabilirsiniz? Her bir etkinlik için başvurular, etkinlik başlamadan yaklaşık bir hafta önce tüm kayıtlı eTwinning öğretmenlerine açılır. Söz konusu bağlantı, masaüstünüzde yer almaktadır; bu yüzden oturum açmanız ve çevrimiçi formu doldurmanız yeterli olacaktır.

  eTwinning e nasıl başlanır?

  eTwinning.net sitesine üye olduktan sonra siteye giriş yaparak “eTwinning Live” portalına giriş yapmanız gerekmektedir. eTwinning Live portalına giriş yaptıktan sonra artık proje başvuruları, ortak bulma, projeye katılma, okul ve kişisel bilgileri düzenleme gibi işlemleri buradan yapabilirsiniz.

  2022 eTwinning özel teması nedir?

  2022 yılının eTwinning teması: Geleceğimiz Güzel, Sürdürülebilir, Birlikte: Okullar ve Yeni Avrupa Bauhaus Girişimi. eTwinning, 2022 yılında, öğretmenleri ve öğrencileri okullarını hayallerinde yeniden canlandırmaya ve öğrenme ortamlarını güzel ve sürdürülebilir kılan unsurlar üzerinde düşünmeye davet ediyor.

  You might be interested:  Okul Kaynaklarını Nasıl Kullanmalıyız?

  eTwinning zorunlu mu?

  eTwinning portalında hesap oluşturan öğretmenlerin proje yürütmesi zorunlu değildir. Bir projeye dahil olmadan da platformdaki mesleki gelişim fırsatları, diğer öğretmenler tarafından paylaşılan çalışmalar ve etkinlikler takip edilebilir.

  eTwinning kalite Etiketi alınca ne olur?

  Kalite Etiketi, öğretmenlerin ve okulların eTwinning aktivitelerinin yüksek düzeye ulaştığını somut bir şekilde tanımaktadır. Öğrenciler için bu, çalışma gayretlerini güçlendirmekte ve genel olarak okul için, Avrupa’da işbirliği çalışmasında kalite ve açıklığa olan bağlılığı teyit etmektedir.

  eTwinning Webinar ne demek?

  Etwinning Webinar Nedir? Etwinning bildiğiniz gibi ulusal ve uluslararası okulların işbirliği ile iletişim halinde projeler yaptığı bir platformdur. Haliyle bu platform üzerinden de online görüşmeler yaparak ortaklarınızla fikir alış verişinde bulunabilir yada eğitimler alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.