Iek Hangi Okul?

İlkeli, öğrenci merkezli, ulusal ve evrensel değerleri özümseyen Işıkkent Eğitim Kampüsü çıktığı yolda 20. yılına ulaştı. Eğitim anlayışımız üç temel özelliğe dayanır; öğrenci merkezli, insancıl ve yapıcıdır. Öğrencilerimizin 21. yüzyılda hangi bilgi, beceri, tutum ve değerlere sahip olmaları gerektiğinin farkındayız.

IEK hangi üniversite?

Boğaziçi Üniversitesi
Mezunlar 55.000+
Konum İstanbul, Türkiye
Okul renkleri Açık mavi ve lacivert
Web sitesi boun.edu.tr

Işıkkent Koleji kimin?

Işıkkent Eğitim Kampüsü, kurucusu olan Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın ilkeli, öğrenci merkezli, ulusal ve evrensel değerleri bir arada özümseyen, model bir eğitim kurumunu Türk eğitim sistemine kazandırma arzusu ve hedefiyle 1996 yılında projelendirildi.

Eğitim kampüsü ne demek?

Eğitim Kampüsü Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Eğitim Kampüsü:

Değişik tür ve derecedeki birden fazla okul ve kurumuyla bunlara bağlı pansiyon, yatakhane, yemekhane, kütüphane, spor alanları, rehberlik ve sağlık ünitesi, konferans salonu, çok amaçlı salon ve benzeri yerleri içerisinde bulunduran alan.

Işıkkent nereye bağlı?

Işıkkent İzmir’in Bornova ilçesine bağlı bir semttir. İzmir Otobüs Terminali (İZOTAŞ) bu semtte yer almaktadır.

Kampüs nedir ne işe yarar?

Yerleşke ya da yabancı dil kökenli karşılığıyla kampüs ya da kampus, bir üniversitenin genellikle kent dışında derslik, öğrenci yurdu gibi her türlü yapı ve etkinlik alanlarıyla toplu bir biçimde bulunduğu yer.

Kampüs ne iş yapar?

d) Kampüs: Millî Eğitim Bakanlığına bağlı değişik tür ve derecedeki birden fazla okul ve kurumlar ile bunlara bağlı pansiyon, yatakhane, yemekhane, laboratuvar, kütüphane, spor alanları, rehberlik ve sağlık ünitesi, konferans salonu, çok amaçlı salon ve benzeri yerleri içerisinde bulunduran alanı ifade eder.

You might be interested:  Okul Parası Nasıl Alınır?

Kampüs türkçesi ne demek?

i. (İng. campus < Lat.) Bir üniversitenin çeşitli faâliyetlerinin yapıldığı binâlar ve bunların kurulmuş olduğu alan, yerleşke.

Işıkkent Bornova arası kaç kilometre?

Işıkkent, Buca’a 14 km ve Bornova’a 7 km uzaklıktadır.

Izmir otogara metro ile nasıl gidilir?

Kemer (54) – Halkapınar (555) – Bornova Merkez Metro (204 ve 505 ) Buca Tınaztepe(277) ve Konak (302) aktarma istasyonlarından kalkan otobüsler ile otogara ulaşabilirsiniz.