Iftihar Belgesi Nasıl Verilir E Okul?

İftihar (Üstün Başarı) Belgesi Nasıl Alınır?

 • Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden
 • 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar “Teşekkür,”
 • 85.00 puan ve yukarı olanlar “ Takdirname,”
 • İftihar Belgesi alabilmek için ulusal ve uluslar arası yarışmalara katılmanız ve bu yarışmalarda ilk beş dereceye girmeniz gerekir. Ya da çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere katılıp bu etkinliklerde üstün başarı göstermeniz gerekir.

  Iftihar belgesi kaçıncı sınıfta verilir?

  İlkokul ve ortaokul 5, 6,7 ve 8. sınıflarında öğrencilerin derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın; Uluslararası ve ulusal yarışmalara katılarak ilk beş derece içine giren, ülkemizi temsil eden ve çeşitli kültürel, sosyal ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı göstermiş olan öğrenciler yılsonunda “İftihar Belgesi”

  Okulda onur belgesi kimlere verilir?

  ONUR BELGESİ KİMLERE VERİLİR❓

  Onur belgesi görgü kurallarına uyan, trafik kurallarına uymada örnek davranışlarda bulunan ve bilişim araçlarını en iyi şekilde kullanan öğrencilere verir. Onur belgesini almaya hak kazanan öğrenciler, yılsonunda onur belgelerini alabilir.

  Onur Belgesi e okula işlenir mi?

  Onur belgesi aldığına dair e-okula girme gibi bir durum yok.

  You might be interested:  Lgs Okul Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  Üstün başarı belgesi nasıl alınır okul?

  a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir. (2) Üstün başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilere okulun iftihar listesinde yer verilir.

  4 sınıfta iftihar belgesi var mı?

  ilkokul ve ortaokul 5, 6,7 ve 8. sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın; Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren ve çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler “İftihar Belgesi” ile ödüllendirilir.

  4 sınıfta onur belgesi var mı?

  Ayrıca ilköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın gerekli şartları taşına öğrencilere Onur Belgesi verilmektedir. Bu durumda ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine sadece Onur Belgesi verilebilmektedir.

  Lise onur belgesi ne işe yarar?

  Onur belgesi görgü kurallarına uyan, trafik kurallarına uymada örnek davranışlarda bulunan ve bilişim araçlarını en iyi şekilde kullanan öğrencilere verir.

  Lise Onur Belgesi nasıl alınır?

  Onur belgesi, öğrencinin ödül ve disiplin kurulu not şartına bağlı kalmadan yer aldığı sosyal etkinlikler ve sergilediği davranışlara bakılarak okul yönetimince verilir. Onur belgesi ilköğretim ve lise öğrencilerine başarıları karşılığında verilen bir belgedir.

  Üniversite de onur belgesi ne işe yarar?

  4 üzerinden ortalamanın hesaplandığı bazı üniversitelerde dönem ortalaması 3,5-4 arası olan öğrencilere verilen belge. anadolu üniversitesinin verdiğinin manevi değeri vardır kanımca yoksa işe girerken filan fayda sağlayacak olsa microsoft publisherda aynısı yapılabilir.

  Onur belgesi nasıl görünür?

  ONUR BELGESİ NASIL SORGULANIR? Öğrenciler onur belgesi almaya hak kazanıp kazanmadığını öğrenmek için açık öğretim öğrenci sayfasına girmeli. Eğer onur belgesi ya da yüksek onur belgesi almışsanız, “kayıt bilgisi” sayfasına tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir uyarıyla karşılaşacaksınız.

  You might be interested:  Okul Güvenliği Nasıl Sağlanır?

  Onur belgesi kalktı mı?

  Ailelerin ve çocukların karne heyecanı şimdiden başlarken MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre Takdir, Teşekkür ve Onur belgesi alma şartları 2018 yılında değiştirilmişti. Okul, öğrenci ödül ve disiplin kurulunun belirlediği sınırdan fazla özürsüz devamsızlık yapan belge alamayacak.

  Onur belgesi nasıl yapılır?

  Onur belgesini almak isteyen öğrenciler, okulunda başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmesi gerekiyor. Hem başarılı hem de örnek olacak davranışlar yapması, onur belgesi alınması konusunda etkilidir. Onur belgesi her öğrenciye verilen belge türleri değildir. Onur belgesinde başarılı olmak yeterli olmuyor.

  Lisede üstün başarı belgesi verilir mi?

  ÜSTÜN BAŞARI BELGESİNİ KİMLER ALABİLİR? Eğer öğrenci 3 eğitim dönemi üst üste Takdir Belgesi almış ise Üstün Başarı Belgesi almaya hak kazanır. Yani ortalamanız 84,99’un altında ise, üstün başarı belgesi almaya hak kazanamazsınız.

  Üstün başarı belgesi 2 defa alınır mı?

  Madde 6- (1) Üstün Başarı belgesi, üç defa başarı belgesi alan personele verilir. Madde 7- (1) Ödül, Üstün Başarı Belgesi alan personele verilebilir.

  Üstün başarı belgesi alınca ne olur?

  Üç defa başarı belgesi alanlara üstün başarı belgesi verilir. Üstün başarı belgesi verilenlere, merkezde bağlı veya ilgili bakan ve illerde valiler tarafından uygun görülmesi hâlinde en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dâhil) % 200’üne kadar ödül verilebilir.