Ilk Okul Diploması Kayıp Nasıl Alınır?

Peki kaybedilen ilkokul diploması nasıl alınır? Yapmanız gereken bitirdiğiniz okula giderek diplomanızı kaybettiğinizi belirten bir dilekçe ile başvurmaktır. Okulunuz bu konuda size yardımcı olacaktır. Yetkili kişi tarafından ilköğretim kurumları yönetmeliğinin altındaki çizelgelerden biri doldurulur ve size verilir.
Diploma kayıp belgesi yalnızca bir kez verilir. Öğrenciler diploma kayıp belgesi için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak Diploma Kayıp Belgesi alabilirler. Bunun için web sitemizde örneği bulunan diploma kayıp belgesi dilekçesi doldurulmalıdır.

İlkokul diplomasını kaybedenler ne yapmalı?

Diploması kaybolan kişilerin, mezun oldukları kuruma, dilekçe ile birlikte kimlik fotokopilerini vermeleri gerekmektedir. Eğer mezun olduğunuz okulun ismi değişti veya kapandıysa, bu durumda bu belgeleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine vermeniz gerekmektedir.

İlkokul mezuniyet belgesi nereden alınır?

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden Alınır.

Eski diploma nasıl alınır?

2014 yılı ve sonrasında mezun olduysanız, geçici mezuniyet belgesi ve öğrenci kimlik kartınız ile birlikte; daha eski yıllarda mezun olmuş iseniz sadece nüfus cüzdanınız ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı diploma birimine müracaat etmeniz halinde diplomanızı alabilirsiniz.

Kayıp diploma kaç günde çıkar?

İkinci nüsha diploma başvuru yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde verilir. İkinci nüsha diploma diploma sahibinin kendisine veya vekalet vereceği kişiye verilir. İkinci nüsha diplomanın hazırlanması aşamasında kayıp olan diploma bulunur ise Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bilgi vermeniz gerekmektedir.

You might be interested:  Okul Birincisi Tercihini Nasıl Yapmalı?

Okul diploması e devletten çıkar mı?

Üniversite mezunlarının YÖK üzerinden, lise mezunlarının ise MEB üzerinden mezuniyet belgesi alabildiği işlemler e-devlet’in ilgili linklerinden yapılabiliyor.

Diploma kaybolursa ne olur?

Kayıp diplomaların yerine ikinci nüsha diploma başvurusu yapılması gerekmektedir. Belgelerin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın Mezuniyet-Diploma İşlemleri birimine teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı evrakları inceler ve talebin kabul edilip edilemeyeceğine karar verir.

Diploma kaçıncı sınıfta alınır?

İlkokulun sonunda diploma verilmiyor. Sadece ortaokula başlama belgesi, yani karnesi verilecek. Bu karneyle ortaokula başlayıp, 4 yıl ortaokulu okuyacak. Ortaokul bittiğinde de sistemden ayrılamayacak, çünkü ona bir ortaokul diploması verilmeyecek.

E devlet ilkokul öğrenci belgesi nasıl alınır?

Milli Eğitim Bakanlığına tıklanır. ‘Öğrencilik Belgesi Sorgulama’ tıklanır. 1. ‘Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum.’ Onay kutusu seçilerek, ‘Sorgula’ butonuna tıklanır. Öğrenci belgesi çıkartılacak öğrencinin isminin hizasında bulunan ‘Barkodlu Belge’ seçeneği tıklanır.

E okul mezuniyet belgesi nasıl alınır?

Sisteme kurum şifremizle giriş yapıyoruz. Öğrenci işlemleri menüsünü açıyoruz. Raporlama sekmesine ( Yukarıdaki yazıcı işareti ) tıklıyoruz. Gelen sayfadan ‘ Öğrenim Belgesi (Ek1) Geçmiş Dönemler’ menüsünün başındaki dosya işaretine tıklıyoruz.

Üniversite diploması tekrar çıkarılır mı?

Fakat, dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır ki; kaybolması halinde yeniden diplomanın çıkartılması gibi bir durum söz konusu değildir. Mezuniyetinizi tamamladığınız eğitim kurumuna başvuru işleminde bulunmanızın akabinde diploma yerine, size mezuniyet belgesi verilmektedir.

Parayla diploma nasıl alınır?

Para ile diploma olmaz. Sınavlara katılmadan diploma olmaz. 1 yılda, 2 yılda diploma olmaz. Sistem dışı diploma verilmez, verilemez, para ile satılmaz, satılamaz, Akşam liseleri de diğer liseler gibi eğitim süresi 4 yıldır.

E devlet diploma alınır mı?

Tüm bunların yanında özellikle öğrenci bursları başvuruları veya bazı dernek ve kurumlar çeşitli işlemler için mezuniyet belgesi isteyebiliyor. e-Devlet kapısı sayesinde mezuniyet belgesini alabilmek için mezun olunan kuruma gitmeye gerek kalmıyor.

You might be interested:  Okul Birincisi Nasıl Olunur?

Yeni diploma kaç günde çıkar?

Diplomalar, öğrencinin mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diploması hazır olan öğrencilerin okulunun Birim Öğrenci İşlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Diplomalar şahsın kendisine ya da noter vekâleti ile üçüncü şahıslara verilir.

Diploma Kayıp ilanı vermek zorunlu mu?

Herhangi bir durumdan ötürü diplomamızı kaybetmemiz durumunda kaybolan diplomanın hangi okula ait olduğu var ise hangi tarihten itibaren kaybolduğuna dair gazeteye diploma kayıp ilanı vermemiz gerekir. Bu şekilde kaybedilen diploma gazete ilanı ile hükümsüzdür ibaresi kullanılarak yayınlanır.