Okul Brifing Dosyası Nasıl Hazırlanır?

 1. KURUM KİMLİK BİLGİLERİ Kurumun Resmî Adı Adresi. Telefon.
 2. KURUMUN GENEL ÖZELLİKLERİ
 3. PERSONEL BİLGİLERİ Sıra No. Branş Adı Ders Saati.
 4. ÖĞRENCİ BİLGİLERİ
 5. KURUMUN BAŞARILARI.
 6. KURUMUN HEDEFLERİ B. EKİNLİK SAYILARI.
 7. KURUMUN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ Sorun Türü Sorunlar.
 8. YÜRÜTÜLEN PROJELER. Sıra No. Proje Adı

Okul brifing dosyasında neler olmalı?

Brifing dosyası; okul müdürü tarafından hazırlanan, okulun tarihçesinin, okula ismini veren şahsın özgeçmişinin, okulda okutulan derslerin ve seçmeli dersle- rin belirtildiği, öğrenci başarılarının, okuldan mezun olan önemli şahsiyetlerin, spor- tif başarıların, bina, derslik durumunun, öğretmen, idareci, diğer

Brifing nedir nasıl yapılır?

Anlamı ise bir iş bir konu hakkında özet olarak verilen bilgidir. BRİFİNG KİMLERE VERİLİR? Bir kurum ya da bir kuruluşta yetkili olan kişilerin kurum en üst amirine en üst yetkililerine verilen sözlü sunumlar özet bilgiler şeklinde yapılır. Bu toplantılarda alt birimlerden üst birimlere karşı brifingler yapılmaktadır.

Brifing dosyasinda neler bulunur?

b)Brifing Dosyasının İçeriği :

 • Kurumun Kimliği. Adı
 • Kurumun Genel Özellikleri. Tarihçesi.
 • Kurumun Bina Durumu. Birimler ve sayıları
 • Öğretmen, Personel ve Öğrenci Sayısı Öğretmen sayısı
 • Kurumun Sorunları ve Çözümü
 • Kurumun Başarıları
 • Kurumun Sosyal Faaliyetleri.
 • Kurumun Basındaki Haberleri.
 • Brifing nedir özellikleri nelerdir?

  Brifing; İngilizce brief (özet) kelimesinden dilimize girmiştir. bir konuda özet olarak verilen bilgi ya da açıklama bilgilendirme anlamına gelmektedir. Astın, üste bilgi vermesidir. Amaç, konunun uzmanları tarafından anlaşılır, algılanır hale getirilerek ilgililere aktarılmasıdır.

  Brifing odası ne demek?

  Brifing bir konuda, yetkili birine ya da yetkililere, özet bilgi verilen basın toplantısıdır. Bir sunum bölümünün olmaması nedeniyle basın toplantısından farklıdır.

  You might be interested:  Okul Ne Zaman Acilacak?

  Brifing nedir örnekler?

  Brifing (Bilgilendirme) üst düzey yöneticilerinin ya da bir çalışma topluluğu üyelerinin bir araya gelerek belli bir konuda bilgi vermek, durum hakkında bilgilendirmek, son bilinen durumdan bu yana gelişmeleri özetleyerek güncel bilgiyi sağlamak amacıyla yaptıkları toplantılardır.

  Brifing nerede kullanılır?

  Brifing kelimesinin Türkçe karşılığı özetlem, öz sunuş veya sunumdur. Yetkili bir kişiye verilen özet bilgi anlamına da gelen Brifing, İngilizce’ye Briefing olarak çevrilir. Brief kelimesi ise Türkçe’de karşımıza ‘kısa’ olarak çıkmaktadır. Markalar ajanslarla yaptıkları reklam planlamalarındaki brifleri sıkça kullanır.

  Briefing nedir ne işe yarar?

  samsungun bir widget hizmeti. samsung s7 ana ekranında sayfalar arasında geçiş yaparken gündemi takip etmek için kullanabilirsiniz ancak sorun şu ki sürekli haberler 3 -5 saat öncesine ait