Okul Bursu Nasıl Alınır?

2021-2022 döneminde KYK burs ve kredi başvuruları, tamamen internet üzerinden yapılmaktadır. KYK sitesi üzerinden gerekli tarihler arasından yapılan burs başvuruları, değerlendirilir ve dönüş yapılır. Burs veya kredi almaya hak kazandıktan sonra E-Devlet üzerinden KYK taahhütnamesini onaylaman gerekmektedir.
Okul bursu nasıl alınır? Bursların kazanımında genel açıdan en ehemmiyetli etken akademik başarıdır. Bilhassa lise ve üniversitelerde eğitim ücreti karşılanma Kredi Yemek Akademik Eğitim Başarı Devlet Üniversite Burs Ösym Nakit

Hangi öğrencilere burs verilir?

Burstan yararlanacak öğrenciler,

Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

Geri ödemesiz devlet bursu kimler alabilir?

Daha önce kurumdan öğrenim kredisi ya da geri ödemesiz burs alan öğrenciler. Üniversiteye kayıt olduktan sonra bir yıl öğretim kaybı olan öğrenciler. Polis akademisi ve askeri okul öğrencileri. En az asgari ücret veren, sigortalı bir işte çalışan öğrenciler.

Burs çıkması için ne yapmalıyım?

KYK Bursu Nasıl Çıkar? Her yıl yüzbinlerce öğrencinin başvurduğu KYK bursunu kimlerin alacağı devlet kayıtları üzerinde ciddi bir inceleme sonucu tespit edilir. Bunun için öncelikle her yıl belirlenen tarihlerde başvuru yapmak gerekir. Daha sonra gerekli değerlendirmeler yapılır ve kişi burs almaya hak kazanır.

You might be interested:  E-Okul Ne Zaman Kapanır?

Burs kimlere verilmez?

Burstan Yararlanamayacak Olan Öğrenciler

 • Kurumdan daha önce burs veya öğrenim kredisi almış olan öğrenciler,
 • Öğretim kurumuna kayıt tarihi itibari ile bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler,
 • Yabancı uyruklu öğrenciler,
 • Polis akademisi ile askeri okul öğrencileri,
 • Burs neye göre veriliyor?

  KYK Bursu Neye Göre Çıkıyor? Başvuran öğrenciler sosyal, ekonomik, eğitim durumlarına göre değerlendirilerek aralarından burs verilecek olanlar kurum tarafından belirlenir.

  Hangi burslar geri ödemesiz?

  Bilindiği üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sağladığı burs imkanının yanı sıra Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk Eğitim Vakfı, Toplum Gönüllüler Vakfı, Vehbi Koç Vakfı gibi birçok kurum ve vakıf, özellikle başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi destek amacıyla karşılıksız burs sağlıyor.

  2021 geri ödemesiz burs ne kadar?

  Üniversite eğitimi sırasında maddi olarak destek almak isteyen öğrencilere verilen KYK burs ve öğrenim kredisi sonuçları henüz açıklanmadı. Bu yıl KYK burs ve öğrenim kredisi almaya hak kazanan üniversite öğrencilerine aylık 650 lira aylık ödenecek.

  Devletten geri ödemesiz burs nasıl alınır?

  KYK bursundan faydalanmak isteyen öğrencilerin senenin belirli zamanlarında aktif olan burs müracaat sayfası aracılığı ile web üzerinden müracaat iletmesi gerekiyor.

  KYK karşılıksız burs ne kadar?

  KYK BURSLARI NE KADAR? Mevcut durumda, KYK lisans öğrencileri 850 TL, Yüksek Lisans öğrencileri 1700 TL ve doktora öğrencileri 2550 TL almaya devam edecek.

  KYK burs başvurusu herkese çıkar mı?

  KYK öğrenim kredisi başvuru yapan herkese çıkmaktadır.

  KYK burs çıktı ne yapmalıyım?

  Burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden burs/kredi onay işlemi ekranında yer alan “taahhütname onayı” yapmaları gerekmektedir.

  Burs verirken nelere dikkat edilmeli?

  Burs Verirken Nelere Dikkat Etmeli?

  You might be interested:  Okul Hangi Illerde Tatil?
 • Bağışta bulunacağınız kurum yeteri kadar şeffaf ve güvenilir mi?
 • Bağışınızın nerede kullanıldığını takip edebiliyor musunuz?
 • Kurumun mali tablolarını görebiliyor musunuz?
 • Size bursiyeriniz veya bağışınız ile ilgili geriye dönük bilgi veriliyor mu?
 • Burs kimler alabilir?

  Burstan yararlanacak öğrenciler, Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

  Kimler öğrenim kredisi alamaz?

  Kurum yurtlarından yurttan süresiz çıkarma cezası alan öğrenciler, Kesin hükümle mahkum olan öğrenciler, Açık öğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri, Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre kredi almaya yeterli bulunmayan öğrenciler öğrenim kredisinden yararlanamazlar.

  KYK neye göre çıkıyor?

  Önceliğiniz yoksa belirlenen bazı kriterlere göre yurtlara yerleştirme yapılmaktadır. Bu kriterler arasında öne önemli olanlar anne babanın sağlığı, iş durumu, maddi durumu, mal varlığı vs. Bunların yanı sıra kardeş sayınız kardeşlerinizin öğrenim durumları da yurt çıkmasında önemli hususlardan bazılarıdır.