Okul Geçidi Görevlisi Olmak Isteyen Öğrenciler Nereye Başvurmalıdır?

2) Okul geçidi görevlisi olma şartlarını haiz olan öğretmenler ile öğrenciler bu isteklerini mensup olduğu okul müdürlüklerine, veliler ise, il emniyet müdürlüklerine yazılı olarak bildirirler. 3) Okul müdürlüklerince tespit edilen adayların müracaatları bağlı oldukları il milli eğitim müdürlükleri kanalıyla il emniyet müdürlüğüne bildirilir.

Okul geçidi görevlisi olmak isteyen öğrenciler nereye başvurmalı?

İl Emniyet Müdürlüğü ilgi yazılarında belirtilen şartlara haiz öğrenci, öğretmen ve öğrenci velilerinden Okul Geçit Görevlileri belirlenmesi amacıyla, gönüllülük esasına dayalı olarak Okul Geçit Görevlisi olmak isteyen öğrenci, öğretmen ve velilerin okul idaremize başvurmalarını rica ederiz.

Okul Geçidi Görevlisi nasıl olunur?

Okul Geçidi Görevlileri, İl Emniyet Müdürü’nün koordinatörlüğünde, Şehir içi Trafik Denetleme Şube Müdürü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tayin ettiği 2 eğitim uzmanından oluşan komisyonca seçilmekte, seçilenler pratik ve uygulamalı eğitimden geçirilmektedirler.

Okul geçidi görevlisi olmak ne demek?

3) Okul geçidi görevlileri, görevli olduğu geçit veya okul önlerinde, öğrencilerin güvenli şekilde karşıdan karşıya geçişlerini veya okul giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla taşıt trafiğini gerektiğinde durdurma yetkilerine sahiptirler.Taşıt sürücüleri de görevlinin vereceği işaret ve talimata uymak zorundadırlar.

Okul geçidi ne işe yarar?

Okul Geçidi Levhası T-12, okul ya da oyun alanları gibi çocukların sık sık geçtiği yol kesimlerini belirtmek için kullanılır. Bu işaret levhasını gören sürücüler hızlarını düşürmeli ve ani bir duruş için hazırlıklı olmalıdırlar.

Durak levhasının anlamı nedir?

Durak işareti : Konulduğu yol kesiminde yolcu indirme-bindirme durağı olduğunu bildirir.

You might be interested:  Okul Hangi Gün Tatil?

Sarı tabela ne anlama gelir?

Kırmızı: Yangın uyarısı ve güvenli olmayan eylemleri vurgular. Sarı: Çalışanların dikkat etmesi gereken eylemleri vurgular. Yeşil: İlk yardım ve acil çıkış eylemlerini vurgular. Mavi: Kişisel koruyucu eylemler için kullanılır.

Yolda çalışma var levhasının anlamı nedir?

Yolda Çalışma Levhası T-15: İlerideki yol kesiminde yol çalışmasının olduğunu, kaplama üzerinde kir ve/veya çamur nedeniyle yol yüzeyinin kaygan olabileceğini belirtir. Diğer işaret levhaları ile getirilen kısıtlamalara uyulur. Yolda Çalışma Levhası T-15 bir tehlike uyarı işaretidir.