Okul Kantin Belgesi Nasıl Alınır?

Kantin İşletmeciliği Kursunu genellikle özel kurslarda alabiliyorsunuz. 113 saatlik bu kursun ardından düzenlenen sınavda başarılı olarak belgenizi alabilirsiniz. 100 puan üzerinden değerlendirilen sınavda 45 puan almanız gerekiyor. Eğitime ve sınava 17 yaşından büyük ve ilkokul diplomasına sahip herkes katılabiliyor.
Kantincilik Kursu ise kantin işletmecisi mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, 113 saatlik Kantin İşletmeciliği Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.) Kurumumuz aracılığıyla alacağınız kantin işletmeciliği belgesi ömür boyu geçerli ve ustalık belgesine denktir.
kantincilik belgesi almak için; 4 yıllık çamışma hayatı olanlar aşamaları ile önce kalfalık belgesini alabilirler. 9 yıl çalışma hayatı olan kişiler “kalfalık belgesi sınavına direk katılmaya hak kazanır, kalffalık belgesini alır almaz Kantin işletmeciliği ustalık belgesine başvuru yapabilirler.

Okul kantin Kalfalık Belgesi nasıl alınır?

Eğitim durumu; İlkokul, ortaokul, ilköğretim okulu mezunu veya lise terk olanlar 2 yıllık eğitimden sonra, en az ortaöğretim mezunu olanlar ise 1 yıllık eğitimden sonra girecekleri sınavından başarılı olmaları halinde Kalfalık Belgesi alırlar.

Kantin işletme belgesi nereden alınıyor?

Kantin İşletmeciliği Ustalık Belgesi

Yeterlilik Kodu TR00201383
Sorumlu Kurum Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü
Sorumlu Kurum İletişim Bilgisi Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Kızılay ANKARA
Sorumlu Kurum URL https://mtegm.meb.gov.tr/
Yönelim
You might be interested:  Okul Kaydı Nasıl Yapılır?

Okul kantini işletmek karlı mı?

Küçük sermayeyle iş yapmak isteyenler, girişimciler, işinden memnun olmayanlar, kendi işinin patronu olmak isteyenler… Aslına bakarsanız okul kantini işletmek isteyen herkes bu işten kazanç elde edebilir. Çünkü okul kantini işletmeciliği, kısa sürede kazanç sağlayan iş kollarından biridir.

Kantin açmak için hangi belgeler gerekli?

2- Kantinlerde, alanlarında ustalık belgesi, işyeri açma belgesi, kalfalık belgesi, mesleki ve teknik eğitim diploması ve kurs bitirme belgelerinden en az birine sahip ve eğitim ve öğretim ortamına ve öğrenci psikolojisine uyum sağlayabilecek kişiler istihdam edilir.

Kantin ihalesine kimler girebilir?

MADDE-7: İhaleye Katılacaklar: İhaleye sadece gerçek kişiler bizzat veya vekilleri vasıtası ile katılabilirler. kendilerine iade edilecektir.

Okul kantin ihaleleri ne zaman yapılır?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Strateji Geliştirme Şubesi tarafından 09.12.2021 Perşembe ve 10.12.2021 Cuma günü gerçekleştirilecek olan 21 (yirmibir) adet okulun kantin ihalesi duyurularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Ustalık belgesi almak için kaç gün sigorta lazım?

Ustalık belgesi ve Kalfalık belgesi almak isteyen kişiler, belge talep ettikleri meslek dalından olmak şartıyla, toplam 5 yıl (1.825 gün) SGK yada BAĞKUR prim ödemelerinin yapıldığını belgelemeleri gerekmektedir.

Kantin işletmesi faaliyet belgesi nedir?

Kantincilik Kursu kantin işletmecisi mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 113 saatlik Kantin İşletmeciliği Eğitimi sonunda aldıkları belgedir.

Üniversite kantinleri ne kadar kazanır?

Kantin Görevlisi maaşı ortalama aylık 3.060 – TL’dir. En düşük Kantin Görevlisi maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 3.700 – TL’dir.

Dershane kantininde neler satılır?

Satılabilir ürünler: Meyve, sebze, yoğurt, süt, ayran, tahıllı ekmek, su, çay, kahve, poaça ve simit.

Okul kantininde neler satılır?

Eğitim kurumlarında satışı uygun olan gıda ve içecekler; meyveler, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar, kuru meyveler, kuru yemişler, taze sıkılmış meyve ve sebze suyu, içme sütü, yoğurt, ayran, günlük haşlanmış yumurta, zeytin, çeşnili ekmekler, tam buğday ekmeği, tam buğday unlu ekmek/tam buğday unlu lavaş,

You might be interested:  Tevitöl Nasıl Bir Okul?

Ustalık belgesi nasıl alınır?

Ustalık belgesi nereden alınır sorusunun yanıtı aslında 3308 Sayılı mesleki eğitim kanunu belirlenmiş olup ustalık belgesi verme yetkisi sadece mesleki eğitim merkezlerinde bulunmaktadır. Bu nedenle ustalık belgesi alabilmek için Mesleki eğitim merkezlerine başvuru yapılması gereklidir.

Okul kantin sözleşmesi süresi kaç yıl uzatılabilir?

Madde 9- Kira süresi ve yıllık artışlar:

Sözleşmenin süresi beş yıl olup bu beş yıllık işletme süresi sözleşmenin feshini gerektiren nedenler yoksa Okul Aile Birliği Yönetiminin kararı ile en fazla 5 yıl süreyle uzatılabilir. Kiralama işleminde ilk yıl kira bedeli ihale bedelidir.

Okul kantin ihalesini kim yapar?

Kantin ihaleleri Okul Aile Birliği yönetmeliği 20/3.Maddesi hükmü doğrultusunda 2886 Sayılı Devlet ihale Kanununa göre İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde kurulacak ihale komisyonunca yapılacak ihale ile kiraya verilir.