Okul Kantinleri Ne Zaman Açılacak?

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından il ve ilçe müdürlüklerine gönderilen yazıda, MEB’e bağlı resmi okul ve kurumlarda bulunan kantinlerin 19 Ekim 2020 itibariyle açılmasına karar verildiği ifadesi yer aldı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazıya göre okul kantinleri 19.10.2020 tarihi itibarıyla açılacak. İşte MEB’in o yazısı: FACEBOOK YORUMLAR Karaman’da Faruk Uysal öğretmen boş arazide ölü olarak bulundu Öğretmenlere yeni ÖSYM sınav görevi, başvuru ve görev alma Öğretmenlere Yeni Başarı Belgesi Ne Zaman Verilecek Bakan Özer Açıkladı

Okul kantinleri 2021 de açılacak mı?

MEB açıkladı! Okul kantinleriyle ilgili önemli karar. Son dakika haberi Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12’nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin 19 Ekim’den itibaren açılmasına karar verildi.

Okul kantin ihaleleri ne zaman başlayacak?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Strateji Geliştirme Şubesi tarafından 09.12.2021 Perşembe ve 10.12.2021 Cuma günü gerçekleştirilecek olan 21 (yirmibir) adet okulun kantin ihalesi duyurularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Kantinler acik mi?

6 Eylül itibarıyla başlatılacak yüz yüze eğitim ile birlikte Türkiye genelindeki okul ve kurumlarda COVID-19 tedbirleri alınarak kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacak.

Kantin kiraları yarım mı?

Başkan Acar açıklamalarında şu cümlelere yer verdi; ‘Okullar, 6 Eylül 2021 tarihinden bu yana, okullar tam kapasite açık olmasına rağmen kantin kiraları yarım ödeniyor. Pandemi öncesindeki gibi tam kapasite açık olan okullarda neden birçok sorun göz ardı ediliyor?

You might be interested:  Okul Öncesi Ne Zaman Açılıyor?

Okul kantinleri kira ödeyecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda, koronavirüs salgını nedeniyle okulkantinlerinin aylık kiralarının eğitim öğretim faaliyetlerinin yapılmadığı günler düşülerek yatırılacağı belirtildi.

Kantin ihaleleri kaç yıllıktır?

MADDE-9: Özel Hükümler: Sözleşme süresi ihale kararının işleticiye tebliğ tarihinden itibaren 12 aylık süreyi kapsar. Yıllık kira bedeli aylık kira bedelinin (9) dokuzla çarpılması sonucu bulunacak miktardır.

Okul kantini işletmek karlı mı?

Küçük sermayeyle iş yapmak isteyenler, girişimciler, işinden memnun olmayanlar, kendi işinin patronu olmak isteyenler… Aslına bakarsanız okul kantini işletmek isteyen herkes bu işten kazanç elde edebilir. Çünkü okul kantini işletmeciliği, kısa sürede kazanç sağlayan iş kollarından biridir.

Okul kantin sözleşmesi süresi kaç yıl uzatılabilir?

Madde 9- Kira süresi ve yıllık artışlar:

Sözleşmenin süresi beş yıl olup bu beş yıllık işletme süresi sözleşmenin feshini gerektiren nedenler yoksa Okul Aile Birliği Yönetiminin kararı ile en fazla 5 yıl süreyle uzatılabilir. Kiralama işleminde ilk yıl kira bedeli ihale bedelidir.

6 Eylül de kantinler açık mı?

6 Eylül itibarıyla başlatılacak yüz yüze eğitim ile birlikte Türkiye genelindeki okul ve kurumlarda Kovid-19 tedbirleri alınarak kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacak.

Okullarda kantin var mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullar ile 8. ve 12’nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin açılmasına karar verdi. Türkiye’de okul kantini işleten binlerce esnaf, okulların açılmasıyla birlikte kantinlerin de açılacağını beklerken hayal kırıklığına uğramıştı.

Okul kantin kirası nasıl hesaplanır?

Kantin kira bedelinde de %90 oranında azalış yapıldıktan sonra elde edilen tutarın 2 ye bölünmesi ile güncel kantin kira bedeli elde ediliyor (Bu veriler uyarınca 13 Mart 2020 tarihinde geçerli olan kira bedelinin % 5’i).

You might be interested:  Bir Okul Açan Bir Hapishane Kapatır Kimin Sözü?

Okul kantini nasıl kiralanır?

Kantinin nasıl kiralanır konusunda Okul Aile Birliği Yönetmeliğinin 20.maddesinde düzenlemeler vardır. Okul Aile Birlikleri kantin ve benzeri yerleri öncelikle işletmecilere kiralama usulü ile işlettirir veya işletmecinin bulunmadığı durumlarda işletir.

Kantin kira artışı neye göre yapılır?

Bakanlığın açıklamasına göre, okul kantin kira bedelleri TÜFE üzerinden hesaplanacak. kira artışın üst sınırının emtia ve döviz kura meblaglarında ki gelişmelere göre duyarlılığı daha yüksek olan ÜFE yerine TÜFE’nin belirleyeceği açıklandı.