Okul Makyajı Nasıl Yapılır?

Okul Makyajı Nasıl Yapılır?

 1. BB Krem Uygulaması ile Başla. Okula giderken ağır bir makyaj yapmak yerine hafif ve aydınlık bir makyaj tercih etmelisin.
 2. Likit Concealer ile Lekeleri Gizle.
 3. Doğal Renklerden Faydalan.
 4. Kaşlarını Şekillendir.
 5. Makyajını Lip Balm ile Tamamla.

Okul makyajınızda en önemli, aynı zamanda en çok dikkat etmeniz gereken adımlardan biri allık uygulamasıdır. Doğal tonlarda bir allıkla hafifçe renklendirilmiş yanaklar canlı ve bakımlı bir görüntü oluşturur.

Okula giderken makyaj yapmak yasak mı?

* Okul içinde baş açık, saçlar temiz ve boyasız olacak. Öğrenciler makyaj yapmayacak, bıyık ve sakal bırakamayacak. Bu yönetmelik hükümlerine aykırı hareket eden ortaokul öğrencilerine MEB İlköğretim Kurumları Yönetmeliği, lise öğrencilerine MEB Ortaöğretim Kurumları Ödül ve Disiplin Yönetmeliği hükümleri uygulanacak.

Hafif günlük makyaj nasıl yapılır?

Günlük hafif makyaj tarzını tercih ediyorsan, pürüzsüz bir ten üzerine hafif dokunuşlar yapman yeterli olacaktır. Bu noktada teninle uyumlu bir far ve nude tonlarda bir dudak makyajı yapabilirsin. Biraz highlighter biraz da doğal bir pembelik katan allık uygulaması ile şahane görünebilirsin!

Doğal makyaj nasıl yapılır?

Doğal görünümlü makyaj için ince yapılı bir fondöten ya da BB krem veya CC krem tercih edebilirsin. Fondötenin az veya orta kapatıcılıkta olmalı, yüksek kapatıcılıkta olursa yüzünde makyaj yokmuş gibi durmayabilir. Islak bir sünger yardımıyla ve tampon hareketlerle fondöteni tüm yüzüne yedirmelisin.

You might be interested:  Ksml Hangi Okul?

Okulda rimel yasak mı?

Makyaj: Tüm okullarda kız öğrencilerin makyaj yapmaları yasak. Ancak göz makyajı dışında allık, ruj, pudra gibi hafif makyaja karışılmıyor.

Okula giderken oje sürmek yasak mı?

Önceki yönetmelikte lise öğrencilerine yönelik ‘Kaşlar alınmaz, tırnak uzatılmaz ve cilalanmaz. Yüzük, küpe, kolye, iğne ve bilezik gibi süs ve ziynet eşyası takılmaz’ ifadeleri yer alıyordu. Yeni yönetmelikte bu ifadelere yer verilmemesi; öğrencilerin ojeli, küpeli ve hatta piercingle okula gidebilmesinin önünü açtı.

Okulda neler yasak?

1- Çakı, bıçak gibi organlara zarar verici, kesici, yaralayıcı, öldürücü aletler; kibrit, çakmak, koku bombası vb. yanıcı, patlayıcı maddeler, 2- Alkol veya bağımlılık yapan maddeler, 3- Maddi değeri yüksek olan eşyalar, 4- Yasaklanmış yayınlar, müstehcen yayınlar ve bu nitelikte CD, disket vb. araçlar.

Günlük makyaj için neler gerekli?

Günlük Makyaj yapımında en temel basit ürünler vardır. Bu ürünleri bulundurmanız gerekir.

Günlük Makyaj malzemelerini saymak gerekirse;

 • İyi bir fondöten, bb krem ve ya renkli nemlendirici.
 • Kapatıcı
 • Far.
 • Rimel.
 • Eyeliner.
 • Bronzer.
 • Highlighter.
 • Ruj ve ya Dudak Kalemi.
 • Sırasıyla makyaj nasıl yapılır?

  Makyaj hangi sırayla yapılmalı?

  1. Nemlendirici. Öncelikle cildinizi nemlendirerek makyaja hazırlamanız gerekir.
  2. Makyaj bazı Genellikle es geçilen bir aşama olsa da eğer fondöten kullanılıyorsa daha profesyonel bir görüntü için mutlaka uygulanması gerekir.
  3. Göz bazı
  4. Fondöten.
  5. Corrector.
  6. Kapatıcı
  7. Pudra.
  8. Far.

  Hafif makyaj yapmak günah mı?

  Bugünkü tabir ile aşırı olmamak şartıyle makyaj yapabilirler. Sokağa çıkarken ve kendilerine nikâh düşen erkeklerin görecekleri yerlerde bu tip süslenmeleri terk etmeleri ve tesettüre uymaları gerekir. Bunun aksini yapmak caiz değildir.

  Makyaj yapmadan nasıl güzel olunur?

  Makyajsız güzel görünmenin sırları

  1. İşte makyajsız güzel görünmenin ipuçları
  2. Cildinizi iyi temizleyin. Sağlıklı bir cilt, makyajsız da güzel görünür.
  3. Düzenli olarak nemlendirin.
  4. Göz çevresi bakımına özen gösterin.
  5. En az 7 saat uyuyun.
  6. Haftada bir peeling yapın.
  7. Kaşlarınızı tarayın.
  8. Kirpiklere bakım yapın.
  You might be interested:  Bim'E Okul Eşyaları Ne Zaman Gelecek?

  Profesyonel bir makyaj nasıl yapılır?

  Profesyonel makyaj uygulamasında kullanılan pudra, fondöten ve bazın kaliteli ürünler olması, makyajın öne çıkmasına yardımcı olur. Cilt iyice temizlendikten sonra makyaj bazı cilde eşit olacak şekilde dağıtılmalıdır. Bu sayede gözenekler kapanır ve cilt üzerinde homojen bir görünüm elde edebilir.

  Toprak tonlarında makyaj nasıl yapılır?

  Bronz ve altın gibi parıltılı renkler ile mat kahverengi farlar birbirine çok yakışacaktır. Toprak tonlarında makyajın ton sür ton olmasını istiyorsanız yanaklarınızda kullanacağınız toprak tonunda bir allık çok işinize yarayacaktır. Makyajınız tek bir tonda ve daha iddiali görünecektir.

  15 yaşında makyaj yapılır mı?

  Yani, hiç kimse size ”15 yaşında makyaj zararlıdır ancak 18 yaşında zararsızdır” diyemez. Yine de 19 ila 20 yaşından sonra makyaja başlamak daha mantıklıdır.

  Far Surmek zararlı mı?

  Temizlenmeden yatılan göz makyajı gözlerde tahrişe neden oluyor. Kişide kuru göz, kaşıntı gibi şikayetler görülüyor. Göz kapakları ve gözaltlarına sürülen far zaman içerisinde gözyaşında ve gözün konjonktiva adlı dış zarı ile temas ederek tahrişe neden olabiliyor.