Okul Müdürü Nereye Şikayet Edilir?

MEB’e şikayette bulunmak isteyen kişiler ALO 147 numaralı Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ni (MEBİM) kullanma imkanına sahip. Yapılan şikayetler çok kısa bir süre içerisinde işleme alınacak ve en geç 3 iş günü içerisinde sonuca bağlanacak.
Okul müdürünü şikayet dilekçesi,hazırlanırken öncelikle şikayetin yapılacağı makam tespit edilmelidir.Okul müdürünü il ya da ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet etmek mümkündür. Bununla birlikte okul müdürü hakkında CİMER’e şikayet başvurusunda yapıldığında şikayetiniz ilgili makamlara iletilecektir.

Okul ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Okul yönetimi nereye şikayet edilir? Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, ‘MEBİM 147’ hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.

Okul müdürü aynı okulda en fazla kaç yıl görev yapar?

Müdürlerin asaleten 5 yıl, müdür yardımcılarının ise asaleten 8 yıl görev yaptıktan sonra görev yerleri değişecek. Atama başvurularında sicil notunun olumlu olma şartı aranmayacak.

Milli Eğitim Müdürü nereye şikayet edilir?

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi yani MEBİM, bir nevi MEB çağrı merkezi ya da MEB danışma hattı olarak hizmet veriyor. MEBİM’e ulaşmak için yapmanız gereken 444 0 632 (444 0 MEB) numaralı MEB numarasını aramaktır.

You might be interested:  E Okul Okuduğu Kitap Sayısı Nasıl Girilir?

Okuldaki öğretmen nereye şikayet edilir?

Milli Eğitim Bakanlığı onun yerine yeni bir şikayet hattı kurdu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada MEBİM Alo 147 Öğretmen Şikayet Hattı’nın yerinen MEBİM 444 0 632 hattının açıldığı belirtildi. Öğretmen, veli, öğrenciler ve eğitimle ilgili herkes bu hattı arayarak hizmet alabilir.

Çocuğa şiddet uygulayan öğretmen nereye şikayet edilir?

Çocuğun aktif bir birey olduğunu en iyi bilmesi gereken öğretmen’ dedi. Onat, bölgedeki savcılığa ve polis merkezine dilekçeyle başvurulabileceğini, bunun üzerine hem adli hem de idari soruşturmanın başlatılacağını söyledi.

Okul zil sesi nereye şikayet edilir?

Çevre ve şehircilik Bakanlığı’nın oluşturduğu Alo 181 Çevre ve Şehircilik Hattı’na geçen yıl boyunca toplam 5 bin 754 gürültü şikayeti geldi.

Okul müdürü olmak için kaç yıl çalışmak gerekir?

Devlet okulunda müdür olmak için üniversitelerin eğitim fakültelerinden 4 yıllık lisans derecesi ile mezun olmak gerekir. Ayrıca okul müdürü olmak için başvuru sırasında kadrolu öğretmen olmak gerekir. Özel okulda müdür olmak için de resmi ve ya özel kurumlarda en az iki yıl öğretmenlik yapmış olmak lazım.

Bir öğretmen aynı okulda kaç yıl çalışabilir?

Taslağa göre öğretmenler, aynı eğitim kurumunda en fazla toplam 8 yıl görev yapabilecek. 8 yılını dolduran öğretmenler ders yılının sonunda en fazla 2 ay içinde il içinde tercihte bulunacak.

Okul müdürü ne kadar maaş alıyor?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK EN YÜKSEK
Okul Müdürü 4.270 16.330
Eğitim Müdür Yardımcısı 7.630 13.740

Milli Eğitim Bakanlığına şikayet nasıl yapılır?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla Alo 147 hattı kamuoyunda şikâyet hattı olarak algılanan ve öğretmenlerin şikâyet konusu edildiği gerekçesiyle kaldırıldı. Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi 444 0 632 danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek.

You might be interested:  Hangi Şehirlerde Okul Tatil?

147 numara kime ait?

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (MEBİM) ait olan 147 nolu telefon numarası Van’da yaşanan deprem sonrası sosyal sorumluluk projesi olarak depremin vatandaşlara yaşattığı travmayı azalmak ve onlara destek olmak amacıyla hizmete girmiştir.

444 0 632 nedir?

Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi “444 0 632” (444 0 MEB) danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek.

Şikayet edilen öğretmen ne yapmalı?

Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.

Cimere öğretmen şikayeti nasıl yapılır?

Telefonla başvuru (ALO 150) için:

Başvuru sahibi ALO 150 telefon hattını arayarak CİMER başvurusu yapabilmektedir.

Öğretmen veliye telefon numarası vermek zorunda mı?

Vermek zorunda değilsiniz öğretmenim. Bu konuyla ilgili hiçbir işlem yapamaz.