Okul Müdürüne Nasıl Hitap Edilir?

Üstlere ünvanıyla (Müdür Bey,Sayın Müdürüm), hitap edilir.
1-Yöneticinize daima saygılı hitap edin. Ona taşıdığı ünvana göre, “sayın müdürüm”, “sayın başkanım”, “sayın kaymakamım” ve “sayın valim” deyin veya “efendim” diye hitap ederek söze başlayın. 2-Üstünüzün makamına girerken ceketinizin düğmeli olmasına dikkat edin, palto ve şapka ile girmeyin.

Müdür bey mi müdürüm mu?

resmi kurum ve kuruluşlarda kullanılmasında hiçbir mahsur olmayan hitap biçimidir, herhangi bir şekilde tuhafa karşılandığına şimdiye kadar şahit olmadım. özel sektörde durumun biraz farklı olduğu çok açıktır; müdür bey / müdire hanım daha çok kullanılır.

Kadın müdüre müdürüm denir mi?

Eskiden yazismalarda Müdire sifati cok kullaniliyordu. Ama simdi genel olarak kadin Müdürler icin de Müdür sifati kullaniliyor. Dogru olan Müdür kadin olunca Müdire sifatinin kullanilmasidir. Cinsiyet ayrımına bazı örnekler: ‘Müdire’, ‘hakime’ ve ‘iş kadını’ sözcükleri profesyonel ortamlarda kullanılmaktadır

Kadın müdürlere nasıl hitap edilir?

Kadın müdür, bayan yönetici. Bugün geleceğimizi onlar da biliyordu, doğruca Müdire Hanımın odasına gittik. (Halk dilinde genellikle müdüre olarak geçse de doğru yazılışı müdire şeklindedir.)

Genel müdür yardımcısına nasıl hitap edilir?

Genel Müdür Yardımcısına normalde ‘Genel Müdürüm’ denilir. Ancak Genel Müdürün yanında ‘Sayın Müdürüm’ denilmelidir. Yani en üst düzey kişinin yardımcısı, üst düzeyin bulunmadığı hallerde üst düzey gibi hitap edilmelidir.

You might be interested:  E Okul Karne Nasıl Çıkarılır?

Müfettişe ne diye hitap edilir?

not: banka müfettişliğinden bahsediyorum. genelde müfettişlerin kendi arasında kullandığı hitap şeklidir. özellikle kıdemsizler kıdemlilere üstad der. kıdemlilerde kıdemsizlere genelde bey der. nadiren de müfettiş olmayan kurum personeli müfettişe bu şekilde hitap eder.

Memur müdüre nasıl hitap eder?

örneğin: ahmet bey, mehmet bey gibi. ast konumdaki memurların, üstlerine hitaben, başına sayın koymak şartıyla ‘sayın müdürüm’, ‘sayın valim’, ‘sayın başkanım’ ya da ‘sayın bakanım’ gibi hitaplarda bulunmaları gerekir. bunun yalakalıkla alakası olmayıp, söz konusu ifadeler 657 sayılı devlet memurları kanununun ilgili

Mudur memuruna ismi ile hitap edebilir mi?

– Amir, memuruna nazik davranmalıdır

Amir memura saygılı ve nazik davranmak zorundadır. Amir kendinden yaşça bariz şekilde büyük bir çalışanına ismi ile hitap etmesi etik dışıdır. Emri altındaki memurlardan da bu davranışı gördüklerini uyarmalı, devam etmesine izin vermemelidir.

Müdire kadin ne demek?

MÜDÎRE. (ﻣﺪﻳﺮﻩ) i. (Ar. mudіr’in müennes şekli mudіre) Kadın müdür. ѻ Müdîre-i umur: “İşleri çekip çeviren kadın” Kâhyâ kadın.

Müdir ya müdür?

Müdür (Arapça: مدير ), İdareci ya da yönetici anlamında kullanılır.

Müdire diye bir kelime var mı?

bir kadının müdür olması durumu için uydurulmuş, günümüzde kullanımı azalmış saçma sözcük. arapça kökenli bir sözcük olduğu için kadının yönetici olması durumunu ayrı bir kelime üretecek kadar hayret verici bulan bir zihniyetin ürünüdür.

Bayan kaymakama nasıl hitap edilir?

  1. Valinin olmadığı ortamda Vali Yardımcısına, “Sayın Vali” denilmelidir.
  2. Kaymakama hitap edilirken kesinlikle ismiyle hitap edilmez. “Kaymakam Bey” veya “Efendim” denilmelidir. Bu hitapların dışında unvan kullanmak sizi küçük düşürür ve sert bir şekilde uyarılırsınız.

Müdürüm kelimesi nedir?

devlet dairelerinde çalışan ve memur zihniyetini bütün hücrelerinde bilfiil hissetmekte olan insanların, yine aynı veya benzer bir devlet kademesinde müdür olarak çalışanları gördüklerinde (buna sivil hayatta dahildir) kullandıkları sözdür.

You might be interested:  Emine Erdoğan Hangi Okul Mezunu?

Hakim kadına ne denir?

Mutlaka hanım eklenmek isteniyorsa hitaba ‘Hakim hanım’ kullanılabilinir. Kulağa hoş gelmiyor diye veya alışılmadık diye neden kullanmaktan vazgeçilsin ki. Saygı ile. Hakimenin osmanlıca sözlüğündeki karşılığı KADIN HAKİM.