Okul Müdürünü Nereye Şikayet Edebilirim?

MEB’e şikayette bulunmak isteyen kişiler ALO 147 numaralı Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ni (MEBİM) kullanma imkanına sahip. Yapılan şikayetler çok kısa bir süre içerisinde işleme alınacak ve en geç 3 iş günü içerisinde sonuca bağlanacak.
Öğretmeni, Müdür Yardımcısını, Okul Müdürünü, öğretim görevlisini, görevinde iken işlemiş olduğu suçlar veya başka bir husus hakkında BİMER’ e şikayet edebilirsiniz. BİMER’ e Şikayet etmek için tıklayınız. Öğretmeni Milli Eğitim Bakanlığına Şikayet Etmek

Okul ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Okul yönetimi nereye şikayet edilir? Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, ‘MEBİM 147’ hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.

Milli Eğitim Müdürü nereye şikayet edilir?

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi yani MEBİM, bir nevi MEB çağrı merkezi ya da MEB danışma hattı olarak hizmet veriyor. MEBİM’e ulaşmak için yapmanız gereken 444 0 632 (444 0 MEB) numaralı MEB numarasını aramaktır.

Öğretmenler şikayet işlemlerini nasıl ve nereye yaparlar?

Milli Eğitim Bakanlığı onun yerine yeni bir şikayet hattı kurdu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada MEBİM Alo 147 Öğretmen Şikayet Hattı’nın yerinen MEBİM 444 0 632 hattının açıldığı belirtildi. Öğretmen, veli, öğrenciler ve eğitimle ilgili herkes bu hattı arayarak hizmet alabilir.

You might be interested:  2016 2017 Okul Ne Zaman Açılıyor?

Okul müdürleri öğretmenlere puan veriyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmene performans sistemiyle ilgili yönetmelik taslağı hazırladı. Taslağa göre veliler, öğrenciler, okul müdürleri, meslektaşları her öğretmene performans notu verecek. Ayrıca dört yılda bir ‘Öğretmenlik Mesleki Yeterlilik Sınavı yapılacak.

Çocuğa şiddet uygulayan öğretmen nereye şikayet edilir?

Çocuğun aktif bir birey olduğunu en iyi bilmesi gereken öğretmen’ dedi. Onat, bölgedeki savcılığa ve polis merkezine dilekçeyle başvurulabileceğini, bunun üzerine hem adli hem de idari soruşturmanın başlatılacağını söyledi.

Veli öğretmeni şikayet ederse ne olur?

Söz konusu olayda çocuğunun öğretmen tarafından darp edildiğini iddia eden velinin, öğretmeni BİMER’e şikayet etmesi sonucu haksız olduğu tespit edildi. Öğretmeni keyfi olarak şikayet eden öğrenci velisi mahkemece tazminat ödemeye mahkum edildi.

Milli Eğitim Bakanlığına şikayet nasıl yapılır?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla Alo 147 hattı kamuoyunda şikâyet hattı olarak algılanan ve öğretmenlerin şikâyet konusu edildiği gerekçesiyle kaldırıldı. Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi 444 0 632 danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek.

147 numara kime ait?

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (MEBİM) ait olan 147 nolu telefon numarası Van’da yaşanan deprem sonrası sosyal sorumluluk projesi olarak depremin vatandaşlara yaşattığı travmayı azalmak ve onlara destek olmak amacıyla hizmete girmiştir.

444 0 632 ne?

Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi “444 0 632” (444 0 MEB) danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek.

Şikayet edilen öğretmen ne yapmalı?

Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.

Cimere öğretmen şikayeti nasıl yapılır?

Telefonla başvuru (ALO 150) için:

Başvuru sahibi ALO 150 telefon hattını arayarak CİMER başvurusu yapabilmektedir.

You might be interested:  Hande Baladın Hangi Okul Mezunu?

Valiliğe şikayet nasıl yapılır?

ALO 150 hattı, BİMER’in internet uygulamasını kullanmak istemeyen vatandaşlarımız için açılmış olan bir şikâyet hattıdır. Bu şikâyet hattını aradığınızda ikâmet ettiğiniz ilin valiliğindeki görevli kişi sizinle ilgilenir. Şikâyetinizi alan kişi, ilgili bakanlığa ya da kuruma şikâyetinizi iletir.

Okul müdürü öğretmene sicil notu verir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı yönetmelik değişikliğine göre, öğretmenlerin sicil notunu, okul müdürleri verecek. Sicil Amirleri Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle, müfettişlerin elindeki ‘denetmenlik’ yaptırımı alındı.

Okul müdürünün verdiği puanı nereden öğrenilir?

Bu maddeye istinaden kurum idarecileri öğretmenleri, Bakanlığın açtığı modül üzerinden değerlendirdi. Öğretmenler, kendileriyle ilgili yapılan değerlendirmeye ve puanına MEBBİS sistemi üzerinden ulaşabiliyor.

Öğretmenlerin sicil notu nasıl öğrenilir?

MEBBİS modülünden ‘Öğretmen Performans Değerlendirme Modülü’ne girş yaparak puanınızı öğrenebilirsiniz. ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS PUANI VERİLDİ. MEBBİS modülünden ‘Öğretmen Performans Değerlendirme Modülü’ne girş yaparak puanınızı öğrenebilirsiniz.