Okul Müfettişi Nasıl Olunur?

Sınava fakülte veya en az dört yıllık yüksek okul mezunu olan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda branşında en az on yıl öğretmenlik veya branşında beş yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Bakanlık teşkilatında veya okul ve kurumlarında asıl olarak en az üç yıl yöneticilik yapmış bakanlık mensupları katılabilecek.
Mezun olunan okul sonrasında devlet tarafından açılan sınavlara ve eğitimlere de katılmak gerekir. Müfettişlik Mesleğinin Gerektirdiği Genel Özellikler Müfettiş olmak isteyen kişilerin birtakım özellikleri taşıması gerekiyor.

Eğitim müfettişleri ne kadar maaş alıyor?

Müfettiş olarak atanması halinde aylık maaş 2022 itibariyle 16 bin lirayı geçiyor. Kıdemli müfettişlerin maaşı ise yaklaşık 19 bin lira.

Müfettiş ne kadar maaş alıyor?

Başlangıçta müfettiş maaşları en az 8-9 bin TL seviyesindedir. Alanında başarılı, deneyimli, uzman müfettiş maaşları ise 10-20 bin TL seviyesindedir. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Maaşları Ne Kadar?

Okul Müfettişi olmak için hangi bölüm okunmalı?

Aslında hiçbir kısıt yok ama normal koşullarda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının çok tercih ettiğini görmekteyiz.

Eğitim Müfettişi nasıl olunur 2022?

Yayınlanan ilana göre adaylar, 160 liralık sınav ücretini ödedikten sonra 16-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında ‘www.meb.gov.tr’ internet sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Söz konusu sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşacak.

You might be interested:  Okul Puanları Ne Zaman Açıklanacak Yks?

Müfettiş yardımcılığı maaşı ne kadar?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Kıdemli Müfettiş 13.430 18.720
Müfettiş 8.500 15.180
Müfettiş Yardımcısı 6.870 10.410

Eğitim Mufettis Yardimcisi ne is yapar?

Eğitim müfettişleri ve yardımcıları, ildeki her derece ve türden resmî ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel öğrenci barınma hizmetleri kurumlarının rehberlik, iş başında yetiştirme, denetim, izleme ve değerlendirme, araştırma, inceleme, soruşturma ve ön inceleme çalışmalarını yürüteceklerdir.

Vergi müfettişi olmak için kpss’den kaç puan almak gerekir?

Yazılı sınava katılmak isteyen adaylar ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmalıdır.

Mali müfettiş maaşı ne kadar?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Vergi Müfettişi 11.830 13.470

Müfettiş nerede çalışır?

Müfettişler genelde kapalı, ciddi ve büro gibi ortamlarda çalışma sağlarlar. Ancak gerekli denetim gibi konularda seyahat edebilmektedirler. Görev mahallerinden uzakta uzun süre kalabilir ve farklı ortamları inceleme ve araştırma görevini yerine getirirler.

Müfettiş olmak için ne mezunu olmak gerekir?

Yarışma sınavına, öğretmen unvanını elde edenler ile en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar

Bakanlıklarda müfettiş nasıl olunur?

Nasıl İş Müfettişi Olunur?

  1. 35 yaşını doldurmamış olmak,
  2. İş Müfettişi Yardımcılığı sınavına giriş yapmak,
  3. Sınav sonrası İş Müfettişi Yardımcısı olarak göreve başlamak,
  4. 3 yıl yardımcı olarak çalışmak,
  5. Çalışma notları ortalaması en az 70 olmak,
  6. Yeterlilik sınavına girmek ve yazılı/sözlü sınavdan geçmek.

MEB müfettişlik sınavı ne zaman 2022?

a) Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Yazılı Sınavı, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 10.00’da Ankara’da merkezî sistemle tek oturum hâlinde yapılacak ve 120 dakika sürecektir.

You might be interested:  Öğretmenler Için Okul Ne Zaman Açılıyor?

MEB müfettişlik sınavına 2022 Kimler Girebilir?

Halen Millî Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan ve en az 8 yıl öğretmenlik deneyimi olan, 35 yaşını doldurmamış tüm öğretmenler/yöneticiler eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına başvuru yapabilecek.

Sınıf öğretmenleri müfettiş olabilir mi?

Artık Milli Eğitim Bakanlığında teftiş sisteminin birleştirilmesiyle sınıf öğretmenlerine ve il eğitim denetmenlerine yapılan haksızlık sona erecektir. Sınıf öğretmenleri de diğer öğretmenler gibi bakanlık müfettişliği sınavlarına girebilecek, hak yerini bulacaktır.