Okul Nasıl Açılır?

Özel okul açmak için:

 • İlk olarak okulunuzun sınıf seviyelerine karar verin.
 • Okulunuzun hedeflerini belirleyin.
 • Okul komitesi oluşturun.
 • Özel okul gereksinimlerini tamamlayın.
 • Özel okulunuzun bina içi ve dışı düzenlemelerini yapın.
 • Okul açma maliyeti ne kadar?

  Temel lise açmak için en az 200 bin lira gerekirken, özel okul açmak isteyen birinin ortalama 6 milyon lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Oysa özel lise eğitim ücreti ortalama 16 bin lirayı bulurken, temel liselerin ücreti 6-7 bin liradan başlıyor.

  Okul açmak karlı mı?

  Ticarette riskleri minimize etmek her zaman istenen bir şeydir. Diğer ticari sektörlere göre tahsilat problemi en az çekilen sektörlerden birisidir özel eğitim sektörü. Bu anlamda kendinize ve ekibinize güveniyorsanız özel okul açmak oldukça karlıdır.

  Eğitim kurumu açmak için ne gerekli?

  Özel Öğretim Kurumları;

 • Kurum binası kiralık ise Tapu Senedi Örneği ile başvuru tarihi itibariyle kurumlarda da en az bir yıllık Kira Sözleşmesi aslı veya milli eğitim müdürlüğünce onaylı örneği.
 • Kurumun bulunduğu yere ait adres tespit tutanağı
 • Şirket vergi levhası
 • Şirket ortakları imza sirküsü
 • Özel okul açmak için nereye başvurulur?

  Gerçek kişilerde kurucu, tüzel kişilerde kurucu temsilcisi, belirtilen belgeler ile kurum açmak için valilik veya kaymakamlıklara müracaat eder. Müracaat eden kişiye, tüm belgelerin eksiksiz olarak alındığının ve müracaat tarihinin yazılı olduğu bir alındı belgesi verilir.

  You might be interested:  Okul Öncesi Nasıl Yazılır?

  Anaokulu para kazandırır mı?

  Aynı koşullarda bir kreş ve anaokulu arasında gelir farkı en küçük işletme de bile 5,000₺ olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun anlamı şu, anaokulu sahibi, yılda 60,000₺ fazla kazanmaktadır.

  Ana sınıfı nasıl açılır?

  Özel anaokulları ticari bir işletmedir. Bu nedenle en az ilkokul mezunu olmanız yeterlidir. Üniversitelerin şu bölümü ya da bu bölümünü bitirin, anaokulu açma belgesiyle ya da kreş açma belgesiyle anaokulu açabilirsiniz gibi bir durum söz konusu değildir. Yatırım yapmak isteyen herkes anaokulu açabilmektedir.

  Dershane açmak için ne kadar para lazım?

  Ortalama olarak 300 öğrenci kapasiteli bir kurs veya etüt merkezi açmak için yaklaşık 600 bin liralık sermaye ihtiyacınız vardır. Genellikle bu tür merkezler çeşitli ortaklıklarla kurulduğu için sermaye sorununuz varsa aynı yolu tercih edebilirsiniz.

  Kreş açmak için ne kadar para lazım?

  Kreş açmak için ne kadar sermaye gereklidir? Ortalama bir kreş için en az 300,000₺ ile 450,000₺ arası sermaye yeterli olabilir. Kreş açacağınız bölgenin genel durumuna göre bu rakamı artırabilirsiniz. Tavsiyemiz en az 350,000 ₺ sermayenizin olması yönündedir.

  Özel eğitim Kursunu kimler açabilir?

  Millî Eğitim Bakanlığı nezdinde açılacak özel öğretim kursu açma şartları içinde ilk kural, özel öğretim kursu açacaklarda kurucu gerçek kişi ise kurucunun, kurucu tüzel kişi ise kurucu temsilcisinin üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun olduğuna veya öğretmen/uzman öğretici olarak atanabileceğine ilişkin

  Uzaktan eğitim kurumu nasıl açılır?

  Bir uzaktan öğretim kurumu açmak sadece canlı yayın ders işleme yazılımı ile bitmemektedir. Bir online sistem ile ders vermek ya da sertifika basmak istiyorsanız devlete tabi olmak, yönetmelik ve yönergelere uygun iş yerine ya da okula sahip olmak ve vergi ödemek zorundasınız.

  You might be interested:  Lisede Nasıl Okul Değiştirilir?

  Özel ders ofisi nasıl açılır?

  Eğitim ve öğrenci koçluğu ofisi açmak için gerekli evraklar, adli sicil kaydı, kira kontratı, kimlik fotokopisi ve varsa ortaklık sözleşmesi gerekmektedir. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alındıktan sonra öğrenci koçluğu ofisi açmak için gerekli belgelerle muhasebeciye gitmeniz gerekmektedir.

  Yabancılar Türkiye’de okul açabilir mi?

  Türkiye Cumhuriyeti uyruklu gerçek kişiler, özel hukuk tüzel kişileri veya özel hukuk hükümlerine göre yönetilen tüzel kişiler de kendi adlarına aynı amaçla milletlerarası mahiyette özel öğretim kurumu açabilir.

  Bahçeşehir Koleji franchise mı?

  sunduğu, “Bahçeşehir Koleji” markasıyla hizmet veren ve franchise konumunda olan AA EĞİTİM, Bahçeşehir Eskişehir Okulları A.Ş.