Okul Nasıl Şikayet Edilir?

 • Dilekçenizin en üst kısmına şikayet edeceğiniz kurumun adını yazmanız gerekir.
 • Dilekçenin açıklama kısmına şikayet sebebini açık ve net bir şekilde yazmalısınız.
 • Şikayet etmek istediğiniz öğretmenin adı, soyadı, hangi okulda ve hangi unvanda görev yaptığı gibi bilgileri de mutlaka dilekçenize yazmalısınız.
 • Okul yönetimi nereye şikayet edilir? Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, ‘MEBİM 147’ hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.

  Okul öğretmeni nereye şikayet edebilir?

  Milli Eğitim Bakanlığı onun yerine yeni bir şikayet hattı kurdu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada MEBİM Alo 147 Öğretmen Şikayet Hattı’nın yerinen MEBİM 444 0 632 hattının açıldığı belirtildi. Öğretmen, veli, öğrenciler ve eğitimle ilgili herkes bu hattı arayarak hizmet alabilir.

  444 0 632 nedir?

  Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi “444 0 632” (444 0 MEB) danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek.

  Milli Eğitim Bakanlığına nasıl mesaj atılır?

  Milli Eğitim Bakanlığı e-posta adresi; kurumsal kullanıcıları için @meb.gov.tr iken; okul kullanıcıları için @meb.k12.tr şeklindedir.

  Devlet kime şikayet edilir?

  Şikâyet, Başvuru ve talepler, telefonla ALO 170’e iletilebilir. Söz konusu iletişim merkezi, mesai saatleriyle sınırlı olmaksızın 7 gün 24 saat aranabilir.

  You might be interested:  Okul Tercihleri Ne Zaman Açılacak?

  Şikayet edilen öğretmen ne yapmalı?

  Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.

  Bir öğretmen hangi durumlarda ceza alır?

  Öğretmenler hangi kanuna göre ceza alır? İş lenen disiplin suçunun mahiyeti ve derecesine göre verilebilecek cezalar şunlardır: 1) İhtar, 2) Tevbih, 3) Ders ücretlerinin kesilmesi, 4) Maaş kesilmesi 5) Kıdem indirilmesi 6) Derece indirilmesi, 7) İstifa etmiş sayılmak, 8) Meslekten çıkarılmak.

  4440632 kaça kadar açık?

  Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince yürütülen İletişim Merkezi hizmetleri haftanın 7 günü 24 saat boyunca devam ediyor. İletişim Merkezine yurt içinden 444 0 632 kısa numarası ile ulaşılabilirken yurt dışından da +90 312 147 1122 numarası ile ulaşılabiliyor.

  444 0 632 hangi saatlerde açık?

  Öğretmen, öğrenci, veli ve diğer vatandaşlarımızdan gelecek her türlü bilgi edinme, görüş/öneri, talep, uygulama desteği veya idarî konulardaki başvuruların hızlı, etkin ve verimli bir biçimde çözüme kavuşturulması amacıyla 2018/14 Sayılı Genelge ile ‘ALO 147’ kapatılarak; yurt içinden 444 0 632 yurt dışında da +90 444

  444 0632 nedir?

  444 0 632 numaralı telefon numarası MEBİM hattıdır. Yani Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi hattıdır.

  Milli Eğitim Bakanlığı kelimesinin kısaltması nasıl yazılır?

  Doğru kullanımı MEB ‘in şeklinde olmalıdır.

  147 numara ne işe yarıyor?

  Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (MEBİM) ait olan 147 nolu telefon numarası Van’da yaşanan deprem sonrası sosyal sorumluluk projesi olarak depremin vatandaşlara yaşattığı travmayı azalmak ve onlara destek olmak amacıyla hizmete girmiştir.

  MEB e mail nasıl gönderilir?

  Yani Milli Eğitim Müdürlüklerine, okullara, Milli Eğitim Bakanlığındaki alt birimlere buradan mail gönderilebilir. Hotmail, mynet gibi adreslere veya bankalara mail göndermek için http://mail.meb.k12.tr adresinden web tabanlı e-posta hizmetine girmeniz gerekmektedir.

  You might be interested:  Özel Okul Yarıyıl Tatili Ne Zaman?

  Şikayetçi olunca ne olur?

  Karakola gitmeniz durumunda şikayetçi olmak istediğinizi söylerseniz ilgili memur ifadenizi alacak ve bunu zapta geçirecektir. Olayı anlatmanızın ardından şikayetçi olduğunuzu ve uzlaşmak istemediğinizi beyan etmenizin ardından emniyetteki süreç tamamlanacak ve ifadeniz cumhuriyet savcılığına gönderilecektir.

  Cimere kim şikayet edilir?

  CİMER’e hangi konularda başvuru yapılabilir

  CİMER’e 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunda yer alan idari makamlar ile 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik başvuru yapılabilmektedir.

  Bir doktor nereye şikayet edilir?

  Sağlık Hizmetleri ile ilgili her türlü şikayet için Sağlık Bakanlığı”nın (SABİM) ALO 184 adlı hattı arayabilirsiniz. Postayla yapılan başvurular kabul edilmez. İlgili kişi şahsen başvurmak zorundadır.