Okul Nöbet Defteri Nasıl Doldurulur?

(7)Nöbetçi öğretmen, o gün gelmeyen öğretmenleri tespit ederek ilgili müdür yardımcısına bildirir, boş geçen derslere girerek defteri ‘Nöbetçi Öğretmen’ yazarak imzalar; öğretmenlerin durumlarını ve boş derslerin nasıl doldurulduğunu nöbet defterine geçirir.

Nöbet defterine ne yazılır?

Nöbet defterine o günün tarihi, nöbetin saat kaçta başladığı, okulun eğitim ve öğretime hazır olup olmadığı yazılır. Okula gelmeyen öğretmenin adı yazılır. Adının karşısına raporlu, sevkli, izinli, görevli vb yazılır.

Okulda nöbet nasıl tutulur?

‘c) Nöbet görevi, ilk dersten 30 dakika önce başlar, son ders bitiminden 30 dakika sonra biter. Ancak bu süre, okulun özelliğine göre öğretmenler kurulu kararıyla 15 dakikadan az olmamak kaydıyla kısaltılabilir. İkili öğretimin yapıldığı okullarda öğretmenler tek devrede nöbet tutarlar.’

Nöbetçi öğretmen derse 5 dakika geç girebilir mi?

arkadaşlar yönetmelikte var ama nöbetçi öğretmenin dinlenmesi için değil ışıkları kontrol etmesi dışarda öğrenci olup olmadığını kontrol etmesi tuvalerleri kontrol etmesi için var o 5 dk

Nöbetçi öğretmenin görevi ne zaman biter?

c) (Değişik:RG-5/9/2019-30879) Nöbet görevi, ilk dersten 30 dakika önce başlar, son ders bitiminden 30 dakika sonra biter. Ancak bu süre, okulun özelliğine göre öğretmenler kurulu kararıyla 15 dakikadan az olmamak kaydıyla kısaltılabilir.

You might be interested:  Okul Öncesi Ne Zaman Açılacak 2021?

Kar tatilinde nöbet defterine ne yazılır?

Kar Tatili Olan Günlerde Nöbet Defterine Ve Sınıf Defterine Ne Yazılır Ve Ne Renk Kalemle Yazılır? İdari tatil (Kar sebebiyle) diye yazabilirsiniz.

Nöbet hangi güne yazılır?

a) Öğretmenlere, dersinin en az bulunduğu gün veya günlerde nöbet görevi verilir. b) Birden fazla okulda ders görevi bulunan öğretmenlere kadrosunun bulunduğu okulda, kadrosunun bulunduğu okulda dersi yoksa en çok ders okuttuğu okulda nöbet görevi verilir.

Okulda nöbetçi öğrenci nasıl olunur?

okula ‘ziyaretçi’ adı altında gelen sekreterin sevgilisi,tarihcinin kardesi gibi kimselerin kimlikleri,yakaya iliştirilebilir (ki kimsenin takmadığı bir karttır) bir ziyaretçi kartı karşılığında alınır. bu kimliği unutup eve götürenler de görülmüştür. sonra kişi gelir okul yönetiminde cıngar cıkarır,olan da size olur.

Lisede Nöbetçi ne yapar?

Nöbetçi öğrencinin görevleri arasında özellikle nöbetçi öğrencinin nöbet tuttuğu yeri kesinlikle terk etmemek vardır. Okulda her sınıfta bulunan öğrenci sırası geldiği zaman nöbet tutmaktadır. Nöbetçi öğrenciler hem sınıf nöbetçisi hem de okul içi nöbet görevlerinde yer almaktadır.

Okulda nöbetçi öğrenci olmak zorunlu mu?

Nöbetçi öğrenci yönetmeliği olarak bir yönetmelik yoktur öğrencilerin nöbet görevlerini düzenleyen yasal hükümler genel yönetmelikler içerisinde yer almaktadır.

Öğretmen derse geç girerse ne olur?

Mevzuata göre derse geç kalan öğretmen, önce sözlü olarak uyarılıyor. Sözlü uyarıyı dikkate almayanlar ihtar ediliyor. Bir ayda iki kez geç kalanlar hakkında ise disiplin soruşturması başlatılıyor. Ücret veya maaştan kesme cezası veriliyor.

Nöbetçi öğretmen boş geçen derslere girmek zorunda mı?

Günlük çalışma saatleri ve iş akışı eğitim-öğretim kurumunun özellik ve ihtiyaçlarına göre okul müdürlüğünce düzenlenir. Diğer taraftan rehberlik ödetmeni ders vaatlerinde Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliğinde yer alan görev ve sorumluluklarını yerine getirdiğinden dolayı boş derse girme görevi verilmez.

You might be interested:  E-Okul Öğrenci Kaydı Silme Nasıl Yapılır?

Öğretmen ne zaman nöbetten muaf olur?

d) İstekleri halinde hizmet yılı 20 yıldan fazla olan kadın öğretmenler, 25 yıldan fazla olan erkek öğretmenler nöbet görevinden muaf tutulabilirler. Ancak bu kapsamdaki öğretmen sayısının fazla olması nedeniyle nöbet görevinin aksaması durumunda bu öğretmenlere de nöbet görevi verilir.

Nöbet kaç ek ders 2022?

Öğretmen nöbet ücreti 3 ek ders olarak hesaplanıyor. Aydaı ise 12 ek ders ödemesi yapılıyor. 2022 yılında nöbet ücretlerinin belli olması için öncelikle ek ders saat ücretlerinin netlik kazanması gerekiyor. 2022 yılı için öğretmenlerin ne kadar zam alacağı konusu henüz belli olmadı.

Nöbetçi öğretmen öğle arası okulda kalmak zorunda mı?

Ancak sabah ilk dersten yarım saat önce göreve başlayıp, ders görevlerine devam edip son dersten yarım saat sonra görevden ayrılmak zorunda olan nöbetçi öğretmene öğle arasında dinlenme ve beslenme gibi zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere zaman verilmemesi kabul edilebilir değildir.