Okul Öncesi Kpss Hangi Puan Türü?

KPSS P121 NEDİR, NE DEMEK? Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüne denilmektedir. Bu puan türü GK + GY + Eğitim bilimleri + Öğretmen Alan Bilgisi Testi bileşenlerinden oluşur. P121 puan türü 1 yıl geçerlidir.
KPSS ÖABT Okul Öncesi Öğretmenliği sınavına katılacak olan adayların hesaplanacak olan KPSS P121 puan türü içerisinde en ciddi ağırlığa Okul Öncesi Öğretmenliği alan bilgisi sınavı sahiptir.

Okul öncesi öğretmenliği atama hangi puan türü?

Hangi Puan Türü Kullanılmaktadır? Öğretmen atamaları için P10 ve P121 puan türü kullanılmaktadır.

P121 ne demek?

P121 puanı; 17 daldaki öğretmenlik için hesaplanan puan türüdür. Bu puan; Genel Kültür-Genel Yetenek+Eğitim Bilimleri+ÖABT bileşenlerinden oluşmaktadır.

P121 hangi bölümler?

KPSSP121 puanı genel kültür, genel yetenek, eğitim bilimleri ve öğretmenlik alan bilgisi sınavlarının ortak hesaplandığı puan türüdür.

P10 puanı ne demek?

P10 PUAN TÜRÜ NEDİR? Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüdür. Bu puan türü GK + GY + Eğitim bilimleri bileşenlerinden oluşur.

KPSS P3 puan türü hangi meslekler?

P3 puan türü hem merkezi hem de kurumsal yerleştirmelerde kullanılıyor. Mühendis, memur, teknikler, hemşire, teknisyen ve psikolog gibi memur atamaları, P3 puanı ile gerçekleştiriliyor.

You might be interested:  Okul Öncesi Parmak Boyası Nasıl Yapılır?

P121 18 puan türü nedir?

Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüdür. GK + GY + Eğitim bilimleri bileşenleri ile hesaplanmaktadır. Eğitim Bilimleri: 0,40 Bu puan türü de p121 gibi bir yıl geçerli olmaktadır.

Kpss10 ve kpss121 nedir?

KPSSP121 puanı (P121), 2013’te ilk defa öğretmenlere uygulanan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nin ve diğer KPSS’lerin (genel kültür, genel yetenek ve eğitim bilimleri) ortak puan türüdür.

KPSSP124 puan türü nedir?

KPSSP124 lisans mezunu din görevlisi atamalarında kullanılan puan türüdür.

Öğretmen atamalarında hangi puan türü geçerli?

Öğretmen olarak atanmak isteyen KPSS adaylarının ÖABT sınavına katılmayan branşları P10 puan türünde, ÖABT sınavına katılan branşları P121 puan türünde branşlarına yönelik olarak istenen puanı aldıktan sonra öğretmen atamalarına başvurması gerekmektedir.

Kpssp10 hangi meslekler?

KPSS P10 puanıyla aşağıdaki kurumlarca memur alımı yapılmaktadır:

 • ÖSYM Sözleşmeli Sınav Hizmetleri Uzmanı
 • Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Personel.
 • Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf ve Sözleşmeli Subay.
 • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Açıktan Memur.
 • P10 puan türü ne ise yarar?

  KPSS P10 PUAN TÜRÜ

  Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüdür. GK + GY + Eğitim bilimleri bileşenleri ile hesaplanmaktadır. Bu puan türü 1 yıl süreyle geçerli olmaktadır.

  KPSS P121 7 nedir?

  P121 PUANI NEDİR? 17 branştaki öğretmenlik için hesaplanan puan türünü ifade ediyor. Bu puan genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri ile ÖABT testleri sonucunda oluşuyor. 17 branştan birinde öğretmenlik yapmak isteyen adaylar 3 oturumda yapılan bu sınavlara girmek zorunda.

  KPSS p10 puanı nasıl hesaplanır?

  Sitemiz üzerinde KPSS Ağırlıklı Standart Puanlar (ASP) aşağıda verilen formüller kullanılarak hesaplanmaktadır.

  1. KPSSP3 ASP = (0.50 * Genel Yetenek ASP) + (0.50 * Genel Kültür ASP)
  2. KPSSP10 ASP = (0.30 * Genel Yetenek ASP) + (0.30 * Genel Kültür ASP) + (0.40 * Eğitim Bilimleri ASP)
  You might be interested:  Ilk Okul Ne Zaman Açılacak?

  KPSS P120 puanı kimler için?

  Ayrıca İngilizce Öğretmenliği dışındaki yabancı dil öğretmenliği atamalarında kullanılacak olan puan türü KPSS P120 puan türüdür. Her üç puan türünü de elde etmek isteyen öğretmen adaylarının, KPSS Lisans oturumuna ve KPSS Eğitim Bilimleri oturumuna girmesi zorunludur.

  KPSS A grubu ve B grubu ne demek?

  KPSS B Memurluk (Lisans) Kadroları

  A Grubu kadrolarından farklı olarak tüm lisans bölümleri B Grubu kadroları oluşturur. Mühendis, mimar, veteriner, psikolog, sosyolog, hemşire, ebe vb. tüm lisans kadrolarıdır.