Okul Öncesi Taş Boyama Nasıl Yapılır?

Taşlar, üzerindeki çamur, kum, toz ve çeşitli kirlerden arınmış olsun. Ardından dilediğiniz renkteki akrilik boyayı paletinize az miktarda sıkın. Çok az su ilave ederek akrilik boyayı inceltin. Fırçanıza biraz boya alın ve taşlarınızı dilediğiniz renkte, dileğiniz şekilde boyamaya başlayın!

Kolay taş boyama örnekleri nelerdir?

Kolay taş boyama örnekleri konusuna geri dönecek olursak bu konu aslında birazda boyamayı yapan kişinin yaratıcılığına kalıyor. Evlerimizde kullanabileceğimiz dekorasyon nesneleri haline getirebileceğimiz taşlar; taş boyama örnekleri olarak dikkat çekiyor.

Peki, taş boyama nasıl yapılır?

Taş boyama nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu işlemin taşlara teker teker yapılabildiği gibi bir araya getirilerek yapıldıklarını da söyleyebiliriz. Yapılmak istenen objeye uygun taşlar yapıştırıcılar yardımıyla birbirine yapıştırılıyor ve ortaya harika şeyler çıkıyor.

Peki, taş boyama sanatı ne işe yarar?

Son dönemlerde revaçta olan kendin yap projeleri arasında yer alan taş boyama sanatı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Çoğu kişinin merakı olan düzgün şekilli taşlar özellikle yaz aylarında deniz kenarlarından toplanır. Genellikle boş bir fanusa koyulan bu taşların evlerimizin bir köşesinde durduğuna çok rastlarız.