Okul Öncesinde Yüksek Lisans Ne Ise Yarar?

Okul Öncesi Eğitimi Yüksek Lisans Programı, eğitimcilerin alan bilgilerini derinleştirmeleri ve ilgili oldukları alanlarda bilgilerini arttırarak uzmanlık alanını geliştirmek için ortam ve destek sağlama amacını benimsemektedir.
Okul Öncesi Eğitimi Yüksek Lisans Programının amacı; öğrenciye bağımsız araştırma yapma, bilimsel olayları geniş ve derin bir bakış açısı ile irdeleyerek yorum yapma ve yeni çıkarımlara ulaşmak için gerekli adımları belirleme yeteneği kazandırmaktır.
Okul öncesinde yüksek lisans ne ise yarar? Okul Öncesi Eğitimi Yüksek Lisans Programı, eğitimcilerin alan bilgilerini derinleştirmeleri ve ilgili oldukları alanlarda bilgilerini arttırarak uzmanlık alanını geliştirmek için ortam ve destek sağlama amacını benimsemektedir. Okul Öncesi Öğretmeni yüksek lisans yaparsa ne olur?

Öğrenciler, yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans alır.?

Örneğin Makina Mühendisliği bölümünden lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans yapan biri, ‘Bilim Yüksek Lisansı Diploması’ (İng: ‘Master of Science’) diploması alır. Bir diğer örnek olarak, Ekonomi ya da Felsefe gibi alanlarda alınan yüksek lisans diploması ise, ‘Sanat Yüksek Lisansı Diploması’dır (İng: Master of Arts).

. . Yüksek Lisans veya yüksek lisans?

Yüksek lisans, İngilizcede ‘master’ olarak bilinen eğitim seviyesinin Türkçe adıdır; bu nedenle Türkçede de ‘master’ olarak bilinir. Eğer istenirse, yüksek lisans üzerine (ve hatta yüksek lisansı hiç yapmadan da) doktora yapılabilir. Master ve doktoraya bir bütün olarak lisansüstü eğitim (İng: ‘graduate school’) denir.

Ya da mezun olduğunuzda yüksek lisans diploması alırsınız?

Mezun olduğunuzda ‘Yüksek Lisans Diploması’ alırsınız. Örneğin Makina Mühendisliği bölümünden lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans yapan biri, ‘Bilim Yüksek Lisansı Diploması’ (İng: ‘Master of Science’) diploması alır.