Okul Risk Haritası Nasıl Doldurulur?

Okul risk Haritasını kim hazırlar? Okul Risk Haritası formuna ulaşmak için tıklayınız. -Sınıf risk haritası formu sınıf rehber öğretmeni tarafından doldurulur. Bir örneği rehberlik servisine verilir Rehberlik öğretmeni olmayan okullarda ise rehberlik hizmetlerini yürütmekle görevlendirilen idareciye verilir.

Okulun risk haritasını kim hazırlar?

· Rehber öğretmeni olmayan okullarda okul risk haritasının oluşturulması okulda rehberlik hizmetlerinden sorumlu öğretmen ya da yöneticiler tarafından gerçekleştirilir.

Sınıf risk haritasını kim doldurur?

Sınıf/şube rehber öğretmeni tarafından doldurulur. Bir örneği rehberlik servisine iletilir. Risk haritasında yer alan risk alanları, objektif değerlendirmeyle belirlenebilecek durumlar dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Okul risk haritası nasıl belirlenir?

Okul risk haritası doldurulurken yine aynı form üzerinde bu defa öğrenci isimleri yerine sınıf isimleri kullanılır. Risk gruplarını işaretlemek yerine sayısal değerlerle sınıfların risk gruplarındaki öğrencileri belirlenir. Bu ölçme araçlarını kullanarak okulda risk altında bulunan öğrenciler belirlenir.

Risk haritası ne demek?

Sınıf/şubelerde öğrencilerin risk gruplarında yer alma durumlarını belirlemek için kullanılır.

Okul risk haritası ne zaman yapılır?

2020-2021 eğitim öğretim yılı için EK lerle sunulan formlar doldurularak okulların risk haritaları oluşturulup ve 24/11/2020 tarihi mesai bitimine kadar İlçemiz müdürlüğüne ulaştırılması gerekmektedir.

Yaşam pencerem nedir?

Yaşam Pencerem Anketi; Ekim ayı içerisinde Ortaokul ve Liselerde, okul rehberlik hizmetleri tarafından uygulanarak; sınıf-okul risk haritası oluşturulabilir. Ayrıca öğrencilerin kişisel problemlerini tespiti amaçlanır. Ortaokul 5-6-7-8 ve Lise 9-10-11-12. Sınıf seviyesindeki öğrencilere uygulanabilir.

You might be interested:  Okul Deneme Sınavına Nasıl Çalışılır?

Sınıf risk haritası zorunlu mu?

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, eğitim kurumlarının okul risk haritalarının oluşturulması ve oluşturulan bu okul risk haritalarının Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine gönderilmesinin zorunlu olduğu bir duyuru yayınlamıştır.

Yaşam pencerem değerlendirme nasıl yapılır?

DEĞERLENDİRİLMESİ Okulda (kurumda) Optik Okuyucu varsa Optik FORMLARI okutularak dat (TXT) dosyası oluşturulur. Sonrasında, www.rehberimyanimda.com adresinde yer alan Web Tabanlı DERSONET Rehberlik Programı’nda değerlendirilerek ayrıntılı rapor ve analizleri anında alır.

Sosyal risk haritası nedir?

İlerde sözü edilen bölümde detaylı bir şekilde bahsedilmiş olan ‘sosyal risk haritaları’, söz konusu risklerin oluşma nedenlerini saptayarak riskli bir olayın meydana gelme olasılığını kontrol altına almaya yardımcı olduğu gibi; riskin oluşması halinde toplumsal anlamda etkilerini en aza indirebilecek aksiyonların