Okul Spor Kulübü Nasıl Kurulur?

Ek Spor Branşı Başvurusu

 1. Mühürlü ve imzalı başvuru dilekçesi.
 2. Spor kulübü branşı için tescil taahhütnamesi.
 3. Alınmış olan kararın fotokopisi.
 4. Antrenör belgesi ve sözleşmesi.
 5. Tesis bilgisi / kira kontratı ya da tapu fotokopisi.
 6. Bilgisayar ortamında doldurulmuş olan kulüp bilgi formu.
 7. Branş için A4-‘e aktarılmış olan forma resmi.

Spor kulübü kurmak ne kadar?

Futbol Kulübü Kurmak

Spor kulübü tescili için 500 TL ile 15.000 TL arasında tescil ücreti alınır. Futbol kulübü tescili için gerekli belgeler için federasyon, konfederasyon ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Spor kulübü kurmak için nereye başvurulur?

Tüm dernek kuruluşu ve genel kurul gibi bürokratik süreçleri tamamladıktan sonra, branş tescili için hazırsınız. Futbol kulübü kurmak dışında, diğer spor branşları için tescil yapacaksanız, bulunduğunuz ilin, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Okul spor kulübü nedir?

Madde 15- (Değişik birinci fıkra: 9.4.2009/27195 RG) Okul Spor kulüpleri, yetenekli olup üstün başarı gösteren öğrencilerin sportif çalışmalarını takip eder. Yaş, cinsiyet, fiziksel özellikleri ve yeteneklerine uygun faaliyetleri aşağıdaki kategoriler çerçevesinde yürütür.

Üye olduğumuz spor kulübü tarafından ne verilir?

Kulüp bünyesindeki sporcularımıza nüfus bilgilerine göre doldurulmuş, resimleri olan,lisans numaraları yazan kulüp yönetimi tarafından verilen yönetim kurulu başkanı imzalı kimlik kartıdır.

You might be interested:  E Okul E Karne Nasıl Girilir?

Spor kulübü nasıl para kazanır?

Genel anlamda spor kulüplerinin ve özelde futbol kulüplerinin ana gelir ve harcama kalemleri bakıldığında, gelirler olarak; reklam ve sponsorluk gelirleri, yayın haklarının satışından elde edilen gelirler. Bilet satışı ve stadyum işletme gelirleri ve ürün gelirlerinde oluşmaktadır.

Türk takımları satılabilir mi?

türkiye’de kulüpler dernek statüsünde olduğu için satılamaz.

Türkiye’de spor kulübü nasıl kurulur?

Spor kulübü kurmak istiyorsanız, diğer kulüplerde olduğu gibi dernek kurmanız gerekmektedir. Dernek kurmak için kuruluş bildirim formunu doldurmak ve spor kulübüne özel olarak hazırlanmış olan kulüp tüzüğünü, kurucu üyelerle birlikte imzalayıp il sivil toplumla ilişkiler müdürlüğüne teslim etmeniz yeterlidir.

Dernek spor kulübü nedir?

Derneklerden başvurmaları halinde; spor faaliyetine yönelik olanlar spor kulübü, boş zamanları değerlendirme faaliyetine yönelik olanlar gençlik kulübü ve her iki faaliyeti birlikte amaçlayanlar gençlik ve spor kulübü statüsünü kazanırlar.

Okul kulübü nasıl kurulur lise?

Öğrenci kulüplerinin kuruluşu için 18 kurucu ESOGÜ öğrencisinin bir araya gelerek Öğrenci Kulüpleri Yönergesinin 9. maddesinde yer alan başvuru belgeleri ve danışman imzalı bir dilekçe ile birlikte Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na başvuru yaparak kuruluş işlemini başlatırlar.

Okulda spor kulübü ne yapar?

Madde 15 (Değişik birinci fıkra: 9.4.2009/27195 RG) Okul Spor kulüpleri, yetenekli olup üstün başarı gösteren öğrencilerin sportif çalışmalarını takip eder. Yaş, cinsiyet, fiziksel özellikleri ve yeteneklerine uygun faaliyetleri aşağıdaki kategoriler çerçevesinde yürütür.

Lise spor kulübü ne yapar?

Kulüp faaliyetlerimizin amacı; öğrencinin kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, onları sosyal alanda desteklemek, yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirmek, sorgulayan ve düşünen, özgüvenli bireyler olmalarını sağlamaktır.

Spor Kulübü ne iş yapar?

Spor kulübü, sportif etkinliklerde bulunmak amacıyla kurulmuş olan kulüplerdir. Spor kulüpleri, dernek ya da anonim şirket tüzel varlığı şeklinde kurularak faaliyetlerini yürütürler.

You might be interested:  8 Sınıf Okul Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Spor Kulübünde denetleme nasıl yapılır?

Genel kurul, yönetim kurulu veya denetim kurulu tarafından iç denetim yapılabileceği gibi, bağımsız denetim kuruluşlarına da denetim yaptırılabilir. Bununla birlikte, Genel kurul, yönetim kurulu veya bağımsız denetim kuruluşlarınca denetim yapılmış olması denetim kurulunun yükümlülüğünü ortadan kaldırmamaktadır.

Spor Kulübü antrenörleri hangi kanuna tabi olur?

Spor kulüplerinde ücret karşılığı çalışan antrenör, masör, teknik direktör veya idareci gibi sporcu dışındaki diğer kişilerin İş Kanunu’na tabi olduğu, dolayısıyla kıdem ve ihbar tazminatı, yıllık izin ücreti gibi ödenmeyen alacakları için İş Mahkemelerinde dava açabilecekleri Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun 1960

Sağlık kulübünde neler yapılır?

Medikal Asistans Hizmeti ile kulüp üyelerine aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır.

 • Tıbbi Bilgi ve Danışma.
 • Kara ambulansı & Eve Doktor Gönderimi.
 • Unutulmuş ilaçların gönderimi.
 • Acil mesajların iletilmesi.
 • Konuta Tıbbi Ekip ve Ekipman Gönderimi.
 • Sağlık network indirimi.