Okul Sporları Esame Listesi Nasıl Alınır?

ESAME LİSTESİ OLUŞTURMA(Zorunlu) Okul modülünden Branş ve Kategori Ana Kayıt Listesi Tıklanır.Ekranda açılan branş kategori cinsiyet vb… bilgiler girildikten sonra sağ alt taraftaki listele butonuna tıklanır. O branş,cinsiyet ve kategoriye kayıt etmiş olduğunuz tüm sporcular ekranda açılır.

Okul Sporları esame listesi nasıl çıkartılır?

Okul kullanıcısı, esame listesi almak için, Faaliyet Bülteni-Yarışma İşlemleri-Yarışma Listesi adımlarından katılacağı yarışmaya ‘yarışmaya git’ butonuyla giriş yapmalıdır. Yarışma bilgileri ekranında, ‘Esame Oluştur’ sekmesindeki ‘Yeni Ekle’ butonundan esameye dahil edilecek kişilerin kaydı yapılacaktır.

Okul Sporlari lisans nasil çikarilir?

Okul Sporları lisans nasıl çıkar? Okul kullanıcısı, sistemde hiçbir kaydı bulunmayan bir öğrenciye lisans çıkarmak için öncelikle ‘Sporcu-Sporcu İşlemleri- Sporcu Ekle’ kısımlarından öğrenciyi sporcu olarak kaydettikten sonra, ‘Okul sporları Lisansları’ sekmesindeki ‘Yeni Ekle’ bölümünden lisans oluşturabilir.

Esame belgesi ne demek?

Bu defterlerde geçen isimler bir çeşit kadro kaydı olduğundan bunlara esâme, burada adı geçen kapıkulu askerlerine verilen belgelere de esâme kâğıdı veya esâme pusulası denirdi. İlgili defterdeki kayda uygunluğunu belirtmek için mühürlenen bu kâğıtlar, ayrıca ‘mühürlü’ anlamına gelen memhûr adıyla da anılırdı.

Sporcu esame nedir?

Bakanlığımız görev, yetki ve sorumlulukları çerçevesinde sporcu, antrenör, yarışma ve organizasyon vb. sportif verileri bilgilerin hızlı, doğru ve güvenilir yollar ile kaydedilmesi için Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen uygulamadır.

You might be interested:  Lgs Okul Onayı Nasıl Yapılır?

Okul sporlarına Nasıl Başvurulur?

Başvurular, spor bilgi sistemi üzerinden yapılır. İl tertip komiteleri yapılan başvuruları inceleyerek katılacak takım ve ferdi sporcu sayısına göre il ve ilçelerin yarışma takvimini hazırlar. Yarışmalara başvurularda okul, öğrenci sporcu ve oyunculardan katılım ücreti alınmaz.

Esame listesi ne demek?

futbol maclarinda sahada kimlerin esamesi okunacagina dair bir duyuru listesi. takimlar sahaya cikmadan once su su adamlarin sahada esamesi okunabilir, digerlerini sallamayin seklinde beyan bulunur bu liste ile.

Öğrenci sporcu lisansı nasıl alınır?

Öğrenci lisansı için istenecek belgeler şunlardır;

  1. Bağlı bulundukları eğitim kurumundan alacakları öğrenci olduklarına dair belge,
  2. Sağlık izin belgesi,
  3. 18 yaşından küçük olanlardan Ek-4’te yer alan veli izin belgesi,
  4. T.C. kimlik numarası beyanı ile 2 adet fotoğraf.

Sporcu Lisansı nasıl alınır 2022?

Sporcu lisans işlemleri il/ilçe müdürlüklerinden yapıldıktan sonra, Federasyon Müsabaka Otomasyon Sistemine kayıt yapılması gerekmektedir. Başvurular Federasyon Otomasyon sistemi üzerinden Kulüp Yetkilisi ya da İl Temsilcileri tarafından yapılacaktır.

Spor lisansımı nereden görebilirim?

Sporcu lisans bilgileri sorgulamak için e-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. https://spor.sgm.gov.tr/EDevlet.aspx Bu adresten sporcu lisansı hakkında detaylara ulaşabilmeniz mümkündür.

Esama listesi nasıl alınır?

ESAME LİSTESİ ÇIKARACAK OLDUĞUNUZ BRANŞI SEÇİP OKUL TAKIMINA GİT BUTONUNA TIKLAYIN. OKUL TAKIMINA GİT BUTONUNA TIKLADIKTAN SONRA AÇILAN SAYFADA SPORCU BİLGİLERİ SEKMESİNE TIKLIYORUZ. AÇILAN SAYFADA SPORCU BİLGİLERİ BÖLÜMÜNDEN DAHA ÖNCE LİSANSLANDIRDIĞINIZ SPORCULARI GÖRECEKSİNİZ.

Esame açıklamaya ne yazılır?

Esamesi okunmamak ne demektir

Bahsi geçmemek veya adı anılmamak gibi ifadeleri açıklamak için kullanılmaktadır.

Spor bilgi sistemine nasıl girilir?

Giriş yapmak istediklerinde sırasıyla “e-Devlet -> Spor Bilgi Sistemi ara -> Uygulamaya Git -> Okul Sporları ekranından sonra aşağıda işaretli “SBS Giriş (Okul Kullanıcısı)” butonunu tıklamaları yeterlidir.

You might be interested:  E Okul Ne Zaman Kapancak?

Esame defteri ne demek?

Yeniçerilerin ad ve ulufelerinin yazılı bulunduğu defter.

Minikler Kategorisi kaç yaş?

2019 YILI ZORUNLU SERİLER
Başlık Yayınlanma Tarihi
Minikler Kategorisi (7-9 Yaş) 23 Ocak 2018
Küçükler Kategorisi (10-11 Yaş) 23 Ocak 2018
Yıldızler Kategorisi (12-14 Yaş) 23 Ocak 2018

Sporcu kimliği nasıl alınır?

Sporcuların lisans başvurularında kulüp adına değil ‘ferdi’ olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

  1. 18 yaşından küçükler için Veli/Vasi İzin Belgesi (EK-1) (Veli/Vasi İzin Belgesi, e-Devlet üzerinden de düzenlenebilir.)
  2. 18 yaşından büyükler için Sürücü Belgesi Fotokopisi (Ehliyet)
  3. Kimlik Belgesi Fotokopisi.