Okul Sporlari Saglik Raporu Icin Saglik Kurulusuna Sevk Nasil Yapilir?

Sevk işlemleri; ikamet ettiğiniz yerdeki ilçe spor müdürü tarafından ya da Bakanlık Spor Bilgi Sistemi (E-Devlet şifresi ile) üzerinden yapılabilir. Velayetiniz altında bulunan sporcular için de kendi e-Devlet hesabınızdan da sevk işlemini yapabilirsiniz.

Okul Sporları sağlık raporu nasıl alınır?

İşlem Basamakları: 1 – Öğrenci Velisi Kendi Şahsi Şifresiyle E Devlet Sistemine Giriş Yapmalıdır. ( Telefon Uygulamasından Yapılmıyor, İnternet Tarayıcısından Giriş Yapılmalıdır.) 2. – Arama Yerine Spor Bilgi Sistemi Yazılıp Otomatik Çıkan = Spor Bilgi Sistemi( Gençlik Ve Spor Bakanlığı )= Modüle Tıklanmalıdır.

e-Devlet üzerinden sağlık raporu sevk nasıl alınır?

Eğer veli kendi e-devlet kapısına giriş yapışsa Velayetim Altındaki Bir Kişi İçin Sevk Talebinde Bulunmak İstiyorum seçeneği seçilmelidir. Bilgileri (Kişi Seçimi, TC Kimlik No, İl) doldurduktan sonra Sevk Talebi Oluştur butonuna tıklıyoruz.

Sporcu sağlık Belgesi nasıl alınır?

Spor federasyonlarının faaliyetlerine katılmak üzere ‘sporcu lisansı’ alacak kişiler ile okul spor faaliyetlerine katılmak üzere ‘sporcu öğrenci lisansı’ alacak kişilerin ‘Sağlık Raporu’ alabilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı birimlerden sevk almaları gerekmektedir.

E devletten çocuğum için sağlık raporu nasıl alınır?

e-Devlet üzerinden sağlık raporu nasıl alınır?

 1. Adım 1: e-Devlet resmi websitesinden hesabınıza giriş yapın.
 2. Adım 2: Ana sayfadan e-Hizmetler kısmına girin. Ardından Sağlık hizmetlerinin yer aldığı sayfaya girin.
 3. Adım 3: Buradan “Kişisel Sağlık Bilgi Formu” seçeneğini seçin.
You might be interested:  Cem Yılmaz Hangi Okul Mezunu?

Spor yapmasında sakınca yoktur sağlık raporu nereden alınır?

Spor mülakatına girecek adaylardan istenen tek hekim raporu, en rahat şekilde sağlık ocaklarından alınabilir. Bağlı olduğunuz aile hekimliğine gidin ve tek hekim raporunu alın. Bazen sağlık ocaklarındaki doktorlar, tek hekim raporu vermemektedir. Ancak çoğu sağlık ocağı tek hekim raporu verir.

Sağlık raporları geçerlilik süresi ne kadardır?

Kişilerden alınacak beyan formu ile spor faaliyetlerine katılım sağlanabilir” hükümleri uyarınca, Hekimler tarafından Sağlık Bakanlığı E-Rapor E-Sporcu Raporu Sistemi üzerinden tanzim edilen Sporcu Olur Sağlık Raporları 1 YIL GEÇERLİ olup, 1 yıl içerisinde kişilerden tekrar sağlık raporu istenmesine gerek kalmamıştır.

Sporcu sağlık raporu Nedir?

Profesyonel spor dallarında veya amatör spor faaliyetlerinde performans gösterebilmek için sporcuların alması gereken sağlık raporlarının en başında sporcu sağlık raporu gelir.

Sevk raporu ne demek?

Genel olarak hastanelerde ve birçok değişik sağlık kuruluşları kapsamında sevk, bir kişinin başka bir bölüme veya hastaneye gönderilmesi ya da aktarılması biçiminde anlatılır. Aynı zamanda rapor ise yine işini yaşamış olduğu sağlık sorunu kapsamında dinlenmesi için verilen yasal süredir.

Sağlık ocağı spor sağlık raporu veriyor mu?

Spor İçin Aile Hekimi Sağlık Raporu Veriyor mu? Lisans alacak sporcular için sağlık raporu Aile Hekimleri tarafından verilebilir. Bu işlem öncesinde; “Sporcu sağlık raporu sevk” işleminin e-devlet üzerinden alınması gerekir.

Spor için sağlık raporunda hangi testler yapılıyor?

Spor Muayenesinde Neler Yapılır?

 • Boy ve ağırlığınızı ölçümü
 • Kan basıncı ölçümü
 • Kalp ve akciğerler dinlenir.
 • Karın muayenesi yapılır.
 • Kulak, burun ve boğaz muayenesi.
 • Göz keskinliği değerlendirilir.
 • Kuvvet ve esneklik değerlendirilir.
 • Genel sağlık raporunda neler var?

  Genel Olarak : Akciğer Grafisi, İşitme Testi, Görme Testi, Kan Sayımı, İdrar Tahlili, Solunum Fonksiyon Testi ve Portör muayeneleri istenmektedir.

  You might be interested:  Okul Numaramı Unuttum Nasıl Bulabilirim?

  Sağlık raporu Nasıl Alınır 18 Yaş Altı?

  Sağlık raporu için; 18 yaşından büyükler velisi olmadan, 18 yaşını doldurmamış olan kişiler ise velisi nezaretinde muayene olacaktır. Kontrol ve tescil için belgeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teslim edilecektir.

  Çocuğumun engelli raporu e devletten nasıl alınır?

  E-devlet sisteminden engelli raporu alma hizmeti şu an aktif değildir. Sistem üzerinden ancak engelli raporu sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bu kapsamda ancak daha önce tam teşekkürlü bir devlet hastanesinden alınmış engelli sağlık kurulu raporunun, e-devlet sistemine işlenmiş bir nüshasına ulaşılabilmektedir.

  18 yaş altı sağlık raporu alabilir mi?

  Yönetmeliğe göre bireylere ( Sadece çocuk / 18 yaş altı ) artık “Sağlık Kurulu Raporu” değil “ÇÖZGER” verilecektir. Bu rapor ile amaç, çocukların sağlık, eğitim, rehabilitasyon, sosyal, ekonomik haklardan ve hizmetlerden yararlanmasını sağlamaktır.