Okul Sütü Ne Zaman Dağıtılacak 2019?

Okul sütü kimlere, hangi günler dağıtılacak? Okul sütü 32 bin anaokulu, anasınıfı ve ilkokulda dağıtılacak. İkinci dönemin başlamasıyla birlikte okullarda haftanın pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde, her gün 200 ml olmak üzere dağıtım yapılacak.
Bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde süt dağıtılacak.

Okul sütü Programı kaldırıldı mı?

Tanzim satışların gündemde olduğu bir dönede çocukların sağlıklı beslenmesi ve süte ulaşımını kolaylaştırmak için 7 yıldır aralıksız sürdürülen okul sütü programı, bu yıl sessiz sedasız kaldırıldı.

Okul sütü ne zaman bitti?

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı ikinci döneminde 06.02.2017- 09.06.2017 tarihleri arasında uygulanacak olan Okul Sütü Programında bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı, ilkokul ve özel okullar dahil 33.308 okula, 200ml, yağlı, ( % 3 -3,5) sade UHT süt, 6.032.056 öğrenciye, haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve

Okullarda süt dağıtımı neden durduruldu?

Okul Sütü Akıl Küpü projesi çerçevesinde dağıtılan sütlerden öğrencilerin zehirlenmesi üzerine tartışma başladı. Devletin yetkilileri sütlerin bozuk olduğu iddialarını reddetti. Çocukların süt alerjisi olduğunu, öğrencilerin birbirlerine psikolojik olarak bulaştırdığını söyledi. Birçok kentte süt dağımı durduruldu.

Okullarda süt dağıtımı ilk ne zaman başladı?

Türkiye’de ise okul sütü programı ilk olarak 1960 yıllarında ABD desteğiyle okullara süt tozu dağıtılmasıyla başlamıştır.

Okul sütü programı devam ediyor mu?

Çocukların sağlıklı beslenmesi ve süte ulaşımı kolaylaştırmak için Okul Sütü Programı’nın çok önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Sındır, “2011 – 2012 yılında başlatılan ve 7 yıl süren proje sessiz sedasız sonlandırıldı.

You might be interested:  Rüyada Eski Okul Arkadaşını Görmek Ne Demek?

Okul sütü ne zaman başlıyor?

TÜRKİYE’DE DERS ZİLİ ÇALIYOR17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen, bugün eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başlıyor. Pazartesi 6,5 milyon öğrenciye okul sütü dağıtılacakÜçüncü yılına başlayan ‘Okul sütü’ projesi kapsamında yaklaşık 6,5 milyon öğrenciye 10 Şubat Pazartesi gününden itibaren ücretsiz süt dağıtılacak.