Okul Telafi Eğitimi Ne Zaman?

Okullarda yüz yüze eğitime devam edilirken, 2020-2021 eğitimin döneminin de sonu yaklaştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların kapanacağı tarihi açıkladı. Okullar 2 Temmuz tarihine kadar devam edecek ancak 5 Temmuz’dan itibaren “telafi” kapsamında 31 Ağustos’a kadar okullar açık olacak.
Okullar ne zaman açılacak? İşte detaylar…. TELAFİ EĞİTİMİ 31 AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAK! Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos’ta başlayacağı açıklandı. Yüz yüze yapılacak telafi eğitimleri 3 hafta sürecek.

Telafi eğitimi ne zaman başlar?

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yapılacak olan eğitimde bilimsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere ve etkinliklere yer verilecek.

2021 lise telafi eğitimi ne zaman?

5 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR. Sorumluluk sınavlarının tamamlanmasının ardından, 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan ‘Telafide Ben de Varım’ programı 5 Temmuz-31 Ağustos’ta yapılacak.

Telafi eğitimi ne kadar sürecek?

* Akademik eksiklikler için öğretmenlerimiz, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği kritik kazanımlar doğrultusunda öğrencilerimizin akademik gereksinimlerinin tespitini yaparak sınıf düzeyinde destek programı hazırlayacaklar. Bu program, bir buçuk yıl sürecek.

You might be interested:  Okul No Mu Nasıl Öğrenebilirim?

5 Temmuz da başlayacak olan telafi eğitim zorunlu mu?

Telafi eğitimi zorunlu değil. Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere planlanacak program, eğitim faaliyetleri fiziksel, sosyal – duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere dört ana temaya uygun olarak planlanacak.

Telafi eğitimi haftada kaç gün olacak?

Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir. 7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

Telafide ne zaman?

Bakan Selçuk, açıklamasını madde madde sürdürdü: ‘Bir buçuk yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım”, 5 Temmuz’da başlayıp 31 Ağustos’a kadar sürecek. Yani okullarımız yaz boyu açık kalacak, çocuklarımızı okullarda mutlulukla ağırlayacağız.

Liselerde telafi eğitimi ne zaman başlıyor?

Geçtiğimiz haftalarda başvuruları alınan telafi eğitim isteğe bağlı olacak. TELAFİ EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLIYOR? Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Liselerde telafi eğitimi var mı?

Milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri e-Okul’dan erişime açıldı. Ardından ise telafi eğitimi başlayacak.

Telafi dersleri ne zamana kadar sürecek?

MEB programına göre telafi eğitimi 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. Okullar ise 6 Eylül tarihinde açılacak.

4 sınıf telafi eğitimi ne zaman?

Sorumluluk sınavlarının tamamlanmasının ardından, 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan ‘Telafide Ben de Varım’ programı uygulanacak. 21 Haziran-2 Temmuz arasında başvuru yapılabilecek telafi eğitimi programı, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında düzenlenecek.

You might be interested:  Özel Okul Tercihleri Nasıl Yapılacak 2018?

Telafi eğitimi ne demek?

Telafi eğitimi, bütün bir dönemin eğitimi değil, kısmi ve hızlandırılmış bir eğitim süreci oluyor. Bakan telafi eğitiminin Haziran ayı itibariyle başlayacağını duyurdu.

2021 online dersler ne zaman bitecek?

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek.

5 Temmuz telafi eğitimi nasıl olacak?

Hem duygusal açıdan öğrenciler desteklenecek hem de derslerde takıldıkları her şeyi öğretmenlerine sorup eksiklerini tamamlayabilecekler. Daha sonra 5 Temmuz’da ‘Telafi Eğitiminde Ben de Varım Programı’ başlayacak. Bu program öğretmenlerin gönüllüğüne göre yürütülecek. Çocuklar bilim ve sanat etkinliklerine katılacak.

Telafide bende varım ne zaman bitecek?

Millî Eğitim Bakanlığımızın okullarda başlatılacak ‘Telafide Ben de Varım’ programı, 31 Ağustos’a kadar sürecek.

Eğitim zorunlu mu?

Öğrencilerin haftada 5 gün okula gitmesi zorunlu olacak ve geçen yıllarda olduğu gibi devam zorunluluğu olacak. Özürsüz/raporsuz yüz yüze eğitime katılmayan öğrencilerin devamsızlık verileri sisteme işlenecek.