Tevitöl Nasıl Bir Okul?

TEVİTÖL, Türkiye’deki üstün zekâ ve özel yetenekli çocuklara, ihtiyaç duydukları özel eğitimi lise düzeyindeki yaş grubuna, karma ve yatılı olarak veren tek kurum. 1993 yılında, Sezai Türkeş tarafından kurulan bu kurum 2001 yılında ekonomik sıkıntıya düşünce okul eğitim-öğretim etkinliklerini Türk Eğitim Vakfı bünyesinde sürdürüyor.

TEVİTÖL kaç puanla alıyor?

Bu sene için taban LGS puanı sınırımız yoktur. Başvuranlar arasından en yüksek 400 kişi (200 kız, 200 erkek) öğrenci 2.aşamaya çağırılacaktır. Merhaba, Bu sene için taban LGS puanı sınırımız yoktur.

TEVİTÖL yatılı mı?

Okul ücreti eğitim, yemek ve yatılılık ücretinden oluşmaktadır. Gündüzlü öğrenciler yalnızca eğitim ve yemek ücretini öder. Yatılı öğrenciler eğitim, yemek ve yatılılık ücretini öder.

TEVİTÖL Acilimi nedir?

Üstün zekâlı öğrencilere yönelik eğitim veren Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren T21-C Projesi (TEVİTÖL 21. Yüzyıl) adını verdiği yeni sistemle öğrenci kabul edecek.

TEVİTÖL özel mi?

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (kısaca TEVİTÖL), yerleşkesi Türkiye’nin Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde yer alan özel bir lise. Yüksek potansiyelli çocuklara, ihtiyaç duydukları özel eğitimi vermek amacıyla Eylül 1993’te Sezai Türkeş tarafından kurulmuştur.

TEVİTÖL kapandı mı?

IB programının Türkiye’deki sayılı uygulayıcılarından olan Kocaeli’nin Gebze ilçesinde üstün yetenek sınavlarıyla öğrenci alan TEVİTÖL bu programı sonlandırdı ve hazırlık sınıfını da kapattı. Önümüzdeki yıl ‘özel’ statüsünü sona erdirecek olan kurum Anadolu lisesi olarak yeniden kapılarını açacak ve kayıt alacak.

TEVİTÖL kaç para?

Okulun öğrencileri mezun olduklarında iyi eğitim veren üniversitelerden davet alıyorlar” diye anlattı. TEVİTÖL’ün yıllık fiyatı 72 bin lira. Ancak TEV, yoksul ailelerin çocuklarına yüzde 100 burs sağlıyor.

You might be interested:  Fatih Furkan Yazıcıoğlu Hangi Okul Mezunu?

Inanç Hangi okul?

İnanç Türkeş Ortaokulu, 28 sınıf, 61 öğretmen ve 1347 öğrenciyle faaliyet gösteren ve Ümraniye ilçesinde yer alan yarı zamanlı bir devlet okuludur.