Yarin Hangi Illerde Okul Tatil?

YARIN HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL? Türkiye’nin doğusunda etkili olan kar yağışı bazı illerde eğitimi aksattı. Buna göre; Muş, Ağrı, Bitlis, Ardahan, Erzurum, Kars ve Gümüşhane’de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

4 Mart okullar tatil mi?

‘İlimiz genelinde 4 Mart 2022 Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kademe okullar, özel ana okulları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, muhtelif kurslar, özel motorlu taşıtlar sürücü kursları faaliyetlerine 1 gün süreyle ara verilmiştir.

15 Mart günü okullar tatil mi?

Sason Kaymakamlığından yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, buzlanma ve don tehlikesi nedeniyle oluşabilecek muhtemel risklerden dolayı ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki bütün resmi ve özel eğitim kurumlarında 15 Mart Salı günü eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

21 Mart okullar tatil mi?

Bolu Valisi, ‘Olumsuz hava koşulları nedeniyle 21 Mart 2022 günü il genelinde: Resmi/özel;Okul öncesi,ilk ve orta okullarda, liselerde,Rehabilitasyon,Halk Eğt.Merkezl. de eğitim-öğretime 1 gün ara verilmesine, Engelli/hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına,Karar verilmiştir. ‘ açıklamasını yaptı.

Hangi illerde okullar tatil 22 Mart?

Kar yağışının süreceği bilgisi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, Alaçam, Asarcık, Ayvacık, Ladik, Salıpazarı, Terme ve Yakakent ilçelerinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ‘salı’ günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

You might be interested:  Dengi Okul Ne Demek?

4 Nisan okullar tatil mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021-2022 çalışma takvimine göre, ikinci dönemdeki ara tatil 11 Nisan-15 Nisan 2022 günleri arasında yapılacak.

Mart ayında okul tatili var mı?

İstanbul’da Meteoroloji’nin uyarılarının ardından başlayan kar yağışı sebebiyle 18 Mart cuma günü okullar tatil edildi. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada 18-20 Mart tarihlerinde beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle okulların 18 Mart Cuma günü tatil edileceğini açıkladı.

14 15 Mart okullar tatil mi?

Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek olumsuzlukları engellemek için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde bugün eğitim ve öğretim faaliyetlerine ara verildiği belirtildi.

Okullar kaç gün tatil Mart?

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre koronavirüs salgını tehdidi sebebiyle Türkiye’de okullar ilk, orta ve lise seviyelerinde 16 Mart’tan itibaren tatil edildi. Üniversitelerde ise yine aynı tarihten itibaren 3 hafta süreyle eğitime ara verildi.

2022 16 Mart okullar tatil mi?

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, ‘Olumsuz hava şartları nedeniyle 16 Mart 2022 Çarşamba günü İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerimizde ilk ve orta dereceli eğitim öğretim (Lise, Halk Eğitim, RAM, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri dahil) 1 gün tatil edilmiştir.

21 nisan okullar tatil mi?

2021-2022 MEB Eğitim Takvimine göre Nisan ara tatili 11-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Hafta sonu tatilleriyle birlikte 8 günlük bir tatil fırsatı da sizleri bekliyor.

2022 de okullar ne zaman kapanacak?

Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başladı ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erdi. Yaz tatili ne zaman? İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başladı ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek. İkinci dönem ara tatili ise 11 Nisan’da başladı, 15 Nisan’da sona erdi.

You might be interested:  Okul Birincisi Olduğumu Nasıl Anlarım?

21 Mart Kocaeli okullar tatil mi?

Yurt genelinde başlayan kar yağışının ardından bazı illerde okullar tatil oldu. Bu iller arasında İstanbul, Kocaeli ve Trabzon’da yer aldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada kar yağışı nedeniyle alınan tüm önlemleri duyurdu.

23 Mart 2022 okullar tatil mi?

Bitlis Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, ‘Meteoroloji verilerine göre, yoğun kar yağışı, olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek olası aksaklıklar nedeniyle Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy okullarımızda 23 Mart 2022 Çarşamba günü eğitim ve öğretim faaliyetlerine bir gün ara verilmiştir” denildi.

24 Mart 2022 okullar tatil mi?

Valilikten yapılan açıklamada, elverişsiz hava koşulları kapsamında 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince; 24 Mart 2022 Perşembe günü il genelinde eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verildiği belirtildi.

22mart konyada okullar tatil mi?

Vatandaşlar ’22 Mart Salı günü okullar tatil mi?’ sorusuna yanıt ararken ilk kar tatili açıklaması geldi. Konya’nın Hadim, Taşkent ve Bozkır ilçelerinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar 22 Mart 2022 Salı günü tatil edildi.